Galeria Sztuki w Zamku Kliczków

„Zaistnieliśmy, by zaspokoić potrzebę piękna. Pośredniczymy między twórca-artystą, a odbiorcą wrażliwym-koneserem.

Nasz cel to prezentacja oraz promocja sztuk pięknych, aby w efekcie dać Państwu możliwość zakupienia przedmiotów pracy twórczej artystów z różnych dziedzin: malarstwa, rzeźby i grafiki.

Zakup dzieł sztuki to w powszechnym mniemaniu droga przyjemność , a my naprawdę uważamy że tworzenie własnej kolekcji jest realnie osiągalne, dlatego warto przyjrzeć się tzw. młodej sztuce, bo jest nie tylko ciekawa i różnorodna, ale również przystępna cenowo.

Zapraszamy na wspólną przygodę po meandrach sztuk wszelakich, które wyselekcjonowane podziwiać i kupować będzie można w naszym Zamku, gdzie dzień wczorajszy przechodzi już do historii, a jutro tworzymy sami”.- Magdalena Nejman, Opiekun i Kurator Galerii.

Maggie PIU

 
Maggie PIU (Małgorzata Bieniek-Strączek) – malarka i rysowniczka, z wykształcenia architekt. Wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicami. Ma w dorobku ponad 70 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniach artystycznych.Tworzy i mieszka w Krakowie. W Krakowie właśnie, przy placu Bohaterów Getta, Maggie Piu prowadzi autorską galerię sztuki, w której prezentuje swoją twórczość: malarstwo wielkoformatowe, obrazy, giclee, inkografie i plakaty, artykuły dekoracyjne, meble i inne autorskie koncepcje wykorzystania motywów swojego malarstwa w przestrzeni użytkowej, w tym na szkle, ceramice i tkaninach.  

Poprzedni
Następny

Paulina Mager


W 2005 roku ukończyła grafikę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom stworzyła pod kierunkiem prof. Eugeniusza Geta Stankiewicza. Prezentowała swoje prace na wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Antwerpii, Rostocku, Olsztynie, Wrocławiu, Warszawie, Legnicy i Szczecinie. Artystka stosuje tradycyjne metody pracy, trzymając się z dala od programów graficznych. W jej pracach malarskich przewija się motyw ludzko-zwierzęcych hybryd, wtłoczonych w historyczne i współczesne role społeczne. Zajmuje się również rysunkiem i ilustracją dziecięcą. Jest laureatką tegorocznego plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia. 

Poprzedni
Następny

Aleksandra Adamczak

 

Absolwentka Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego w Kaliszu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z wyróżnieniem ukończyła pracownię malarstwa u prof. Andrzeja Niekrasza. Jej praca dyplomowa prezentowana była w Muzeum Plakatu w Wilanowie na wystawie pokonkursowej na najlepszy dyplom ukończenia studiów w zakresie sztuk pięknych, organizowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2005 r. Magister sztuki, grafik komputerowy, animator kultury, kurator. Aktywnie działa w rodzinnym mieście w Gostyniu, inicjując działania kulturalne i edukując artystycznie. Autorka wielu wystaw indywidualnych i uczestniczka ekspozycji zbiorowych oraz plenerów sztuk w Polsce i za granicą. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i poza jego granicami. Malarka wierna jest malarstwu sztalugowemu. Najczęściej uprawia malarstwo olejne oraz akrylowe, chociaż nie stroni od eksperymentu z techniką i formą. Głównymi tematami malarstwa Aleksandry są pejzaż, kobiecy portret symboliczny, konie. To w tej przestrzeni kreuje własny świat wizji i doznań. Gdzie przyroda nie jest traktowana odtwórczo, ale stanowi pretekst do stworzenia dzieła, gdzie przenikają się osobiste sfery myślenia i odczuwania.

 

Poprzedni
Następny

Elwira Przewłocka-Choma

Wrocławska malarka, której prace znajdują się w wielu galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Słynie ze świetnego niekonwencjonalnego warsztatu łączącego wyobraźnię i indywidualny talent. Artystka posiada szeroki wachlarz tematów, które przenosi na płótno, jak martwa natura, pejzaż, architektura, abstrakcja i temat, szczególnie ulubiony, kobieta. Uwielbia różnorodność i wciąż szuka nowych inspiracji. Przedstawia kobietę jako tajemnicę, kobietę pełną nadziei, optymistkę, czasem pełną melancholii i delikatności. Bohaterki jej prac, to kobiety pewne siebie, świadome swojego celu w życiu, kochane i szczęśliwe. 

Poprzedni
Następny

Aleksandra Wiszniewska


Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu (1997) na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa przemysłowego, gdzie rysunek i malarstwo studiowała w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego. Na swojej drodze poszukiwań ekspresji, emocjonalności w rysunkach, podąża za cechami charakterystycznymi węgla jako narzędzia używanego w czasach rysunków naskalnych. W jej pracach nie tyle ważny jest światłocień co sama kreska, kontur. Często wypełniony kolorem, oddaje wrażenie ruchu, eksponuje ukryte emocje. Zagęszczającymi się liniami prowadzi widza przez punkty napięcia, w których kreska zapętla się i wibruje do miejsc końcowej wypowiedzi – metaforycznej kropki. Warstwa emocjonalna ma istotne znaczenie w jej pracach – to refleksja nad egzystencją człowieka na co dzień uwikłanego w schematy zachowań i postaw. Postać ludzka, często sprowadzana do symbolu czy znaku tworzy wieloświaty historii ukrytych pod wierzchnią warstwą uchwyconej pozy. Zagłębiając się w szczegóły, odkrywamy znaczenie drobnych, mimowolnych gestów budowanych postaci świadczących o poszukiwaniu przestrzeni autentycznych i niewymuszonych relacji z otaczającą przestrzenią ludzkiej egzystencji.  

 

Poprzedni
Następny

Mariusz Potyszka

 
Rzeźbą, grafiką komputerową interesował się od kiedy pamięta. Podziwiał artystów za ich kunszt, dzieła i prace. Osobiście malować i rzeźbić zaczął od lipca 2019 r. Przez rok udało mu się wyrzeźbić 33 prace. Inspiracją dla niego byli ludzie, którzy sami potrafią tworzyć. Fascynuje go człowiek i wszystko co jest z nim związane. Właśnie dlatego wszystkie prace tematycznie są powiązane z tym zagadnieniem. Jego rzeźby wykonywane są z gliny, ponieważ uważa, że ten nośnik jest w stanie przetrwać tysiące lat. Praca twórcza pochłonęła go do tego stopnia, że całe jego życie będzie już z nią związane do końca.

 

 

Poprzedni
Następny

Sherman Kettler

Poprzez medium autor uzewnętrznia swoje wizje negatywnych aspektów naszego społeczeństwa i nas samych.

Poprzedni
Następny

Kazimierz Kalkowski

Pan Kazimierz pochodzi z Gdyni. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Szkół Plastycznych. Uprawia Malarstwo, rysunek oraz rzeźbę. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Jednym z jego najważniejszych dokonań artystycznych jest realizacja witraży o wielkości ok. 500m2 oraz wykonanie rzeźb w kościele w Gdańsku-Przymorzu.

Poprzedni
Następny

W przypadku zainteresowania zakupem wybranych prac oraz pytań zapraszamy do kontaktu

ZADZWOŃ! 75 734 0 700 lub +48 73 446 3 247

NAPISZ! galeria@kliczkow.com.pl