"Zaistnieliśmy, by zaspokoić potrzebę piękna. Pośredniczymy między twórca-artystą, a odbiorcą wrażliwym-koneserem. Nasz cel to prezentacja oraz promocja sztuk pięknych, aby w efekcie dać Państwu możliwość zakupienia przedmiotów pracy twórczej artystów z różnych dziedzin: malarstwa, rzeźby i grafiki.

Zakup dzieł sztuki to w powszechnym mniemaniu droga przyjemność, a my naprawdę uważamy że tworzenie własnej kolekcji jest realnie osiągalne, dlatego warto przyjrzeć się tzw. młodej sztuce, bo jest nie tylko ciekawa i różnorodna, ale również przystępna cenowo.

Zapraszamy na wspólną przygodę po meandrach sztuk wszelakich, które wyselekcjonowane podziwiać i kupować będzie można w naszym Zamku, gdzie dzień wczorajszy przechodzi już do historii, a jutro tworzymy sami”.- Magdalena Nejman, Opiekun i Kurator Galerii.

Maggie PIU

 
Maggie PIU (Małgorzata Bieniek-Strączek) – malarka i rysowniczka, z wykształcenia architekt. Wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicami. Ma w dorobku ponad 70 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniach artystycznych.Tworzy i mieszka w Krakowie. W Krakowie właśnie, przy placu Bohaterów Getta, Maggie Piu prowadzi autorską galerię sztuki, w której prezentuje swoją twórczość: malarstwo wielkoformatowe, obrazy, giclee, inkografie i plakaty, artykuły dekoracyjne, meble i inne autorskie koncepcje wykorzystania motywów swojego malarstwa w przestrzeni użytkowej, w tym na szkle, ceramice i tkaninach. 

Previous slide
Next slide

Tigran Manukyan

 
Tigran Manukyan jest artystą malarzem, zamieszkałym w Jeleniej Górze. Urodził się w Armenii, Erywaniu. Jego nauczycielem był słynny malarz Henrik Sargsyan „Vardeniktsy”. To malarz epoki dwudziestego wieku. Wiele jego obrazów znajduje się w prywatnych kolekcjach w różnych krajach świata. Henrik Sargsyan był utalentowanym nauczycielem, który wszczepił swojemu uczniowi umiejętność przelewania na płótno swoich uczuć, emocji i postrzegania piękna otaczającego go świata. W latach dziewięćdziesiątych Tigran przyjechał do Polski i został na stałe. Tigran maluje w stylu nowoczesnego impresjonizmu. Jest dumny ze swoich dwóch synów którzy dają mu dużo motywacji i inspirują go do twórczości. Istnieje możliwość namalowania portretu ze zdjęcia na zamówienie. 

Previous slide
Next slide

Marcin Grzegorczyn

Artysta fotograf z ponad 15 letnim doświadczeniem. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych w Polsce oraz za granicą. Zdobył odznaczenie honorowe Blue Ribbon Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP). W 2019 roku został jednym z laureatów Wielkiego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez National Geographic. Jedna z jego prac widniała na wystawie zbiorowej w Nowym Jorku. Fotografie autora to wypadkowa jego miłości do natury i fotografii. Marcin opisuje swoją miłość do fotografii w poniższych słowach: „W wieku nastoletnim fotografia krajobrazowa całkowicie zawładnęła moim życiem. Każdą wolną chwilę spędzałem na plenerach o wschodzie słońca. Nie potrafię zliczyć wszystkich nieprzespanych nocy w celu poszukiwania światła. Byłem gotowy zrobić wszystko, aby zobaczyć na żywo kolejny spektakl matki natury. Do wykonywania fotografii krajobrazowej najbardziej napędza mnie możliwość spędzania czasu z przyrodą twarzą w twarz i podziwiania jej w rozmaitych odsłonach”. Istnieje możliwość zakupu większości prac autora na zamówienie.

Previous slide
Next slide

Joanna Bruźdźińska

Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i fotografią. Jak mówi o sobie – ceramika ją urzekła i wciąż zaskakuje. Zabiegi takie jak nakładanie szkliw, barwienie tlenkami, solami, odkrywanie nowych możliwości, eksperymentowanie, daje jej cały spektrum możliwości wyrazu. Jej rzeźba to nieskończona przestrzeń uczuć w której przekracza granice swojej wyobraźni i pozwala podróżować w głąb jej własnej duszy.

Previous slide
Next slide

Mirosław Kuźma

 Urodził się w Legnicy. Ukończył Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze. Studiował rzeźbę oraz grafikę na Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Rzeźbiarz, ilustrator, malarz, plakacista, autor scenografii. Przez wiele lat zajmował się rysunkiem quasi satyrycznym. Ma na swoim koncie ponad 30 wystaw indywidualnych w całym kraju. Od 1994 związany z międzynarodowym konkursem rysunku satyrycznego „Satyrykon”. Jest sześciokrotnym laureatem Satyrykonu, w tym złotego medalu za pracę „Maski”. Ważną nagrodą jaką może się poszczycić jest wyróżnienie z 2001 r. w konkursie ” Uchodźcy”. Otrzymał je od Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców. Nagrodę przyznano w czasach, kiedy temat uchodźców nie był narzędziem programowym niektórych polityków Unii Eurpejskiej.

Previous slide
Next slide

Barbara Krupa-Kapuśniak

Artystka fotograficzka urodzona w Bolesławcu, mieszkająca w Lubaniu. Odkryła swoją drogę w fotografii i realizuje się, tworząc sztukę pełną kobiecej energii, tabu ciała, symbiozy z naturą i tematów związanych z herstoią zwykłych kobiet. Uczestniczka rezydencji artystycznych, wielu wystaw zbiorowych, współautorka wystawy „Śnienia” z Alicją Przybyszowską. Finalistka podsumowania roku przez Polish Womens Photographers „Rok 2022 w oczach polskich fotografek” za cykl „Las przyniesie mi ukojenie”. Zdobyła wyróżnienie na XXII Biennale fotografii górskiej za tematykę karkonoską i główną nagrodę konkursu „Śladami Wiedźm”. Współtwórczyni wielu publikacji, autorka e-booka o nauce fotografii. Aktywna działaczka na rzecz rozpowszechniania kultury i sztuki. Inspiracji szuka w lasach i górach, które namiętnie eksploruje, a także w historiach kobiet które pojawiają się w jej życiu. Poprzez tworzenie polaroidtransferów nadaje swoim fotografiom fakturę, podkreśla niedoskonałości, bawi się nieprzewidywalnością medium jakiego używa, co nadaje jej pracom unikatowości. Fotografie w wersji miniatur (ok 10x10cm) namawiają odbiorcę do podejścia, nawiązania głębszego kontaktu z obrazem, przeanalizowania go i skatalizowania poprzez własne odczucia. Zapraszają do poszukiwań przekazu i własnej głębszej interpretacji. Większość zdjęć jest opatrzona krótkim komentarzem, wskazówką do polemiki odbiorcy z tym, co widzi i czyta.

Previous slide
Next slide

Małgorzata Szymczak

Z wykształcenia jest konstruktorem odzieży, a z zamiłowania kocha malarstwo oraz szeroko pojęte rękodzieło. Tworzy głównie w akrylu, ale również ceni krawiectwo artystyczne. Na przestrzeni lat miała możliwość pracy z wieloma artystami młodego pokolenia, głównie w dziedzinie mody. Pani Małgorzata nieustannie poszukuje wyzwań i otwiera się na nowe trendy. Ukończyła Collage Of Art w Anglii. Malując i tworząc oddaje część swojego wnętrza ukazując jego zmienną istotę.

Nagłówek slajdu
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Kliknij tutaj
Previous slide
Next slide

Robert Szulik

Swoją przygodę ze sztuką w świecie ceramiki prowadzi od czterech lat, a pierwsze prace ceramiczne stworzył dwa lata temu. Rzeźby autorstwa Roberta Szulika powstają w domowej pracowni oraz w Ośrodku kultury MCC Bolesławiec. Autora inspiruje „piękno i prawda, czasem coś ulotnego, gest chwili, coś co może być chociaż częściowo wyrażone przez formę, ale poprzez swą wibrację oddziałuje pozytywnie.” Rzeźby wypala tradycyjnie w piecu elektrycznym oraz część w tzw. technice Raku, które charakteryzują się pięknymi refleksami, światła, często z metalizującą powierzchnią.

 

Previous slide
Next slide

Irena Kmiecik

Pani Irena jest malarką, której twórczość zawiera się w formie sztuki figuratywnej, abstrakcyjnej. Najczęściej skupia się na postaci ludzkiej, całej sylwetce lub tylko twarzy, które pozbawia wyraźnych proporcji, perspektywy, światła. Emocjonalna treść to podstawowy składnik jej obrazów. Tworzy pod wpływem impulsu bez wcześniejszych analiz i kalkulacji – „To iskra z kosmosu dyktuje temat, ręka nadaje formę, oko weryfikuje i poddaje osądowi”. Z wykształcenia jest nauczycielem, pedagogiem. Nauczała w placówkach artystycznych. Znaczną część życiorysu spędziła na emigracji, na podróżach po świecie.

 

Previous slide
Next slide

Jan Papina

Jan Papina urodził się w 1950 roku w Wałbrzychu. Jego przygoda z rzeźbiarstwem rozpoczęła się od robienia figurek z mydła. Pierwszą rzeźbą z drewna lipowego była figura Matki Boskiej, której kolana obejmuje kaleka proszący o błogosławieństwo. Była to niesamowita inspiracja i miłość do tej materii, w której postanowił kontynuować swą pasje. Wykonuje różne prace o tematyce tak sakralnej jak i świeckiej doskonaląc przy tym swój warsztat pracy, jednocześnie pracując zawodowo. Jako były żołnierz a zarazem fan malarstwa J. Matejki przedstawiającego historyczne dzieje Narodu Polskiego wpada na pomysł zrealizowania w rzeźbie jednego z największych dzieł Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” i to w skali 1:1 w stosunku do obrazu, a cel jaki mu przyświecał, to zbliżająca się rocznica 600- lecia wiktorii Wojsk Polsko-Litewskich nad zakonem Krzyżackim. Jego zapał i determinacja w dążeniu do obranego celu jest ogromna, co pozwala mu, mimo wielu trudności, na jego realizowanie, chodź, jak twierdzi, nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie przychylnych mu firm, lokalnych władz, osób prywatnych, a przede wszystkim rodziny.

Previous slide
Next slide

Jacek Opała

Rzeźbiarz oraz ceramik pochodzący z Bolesławca. Zafascynowany sztuką klasyczną, od starożytnych Pompejów, przez Michała Anioła, po Igora Mitoraja. Dąży do tego, aby jego prace zawierały doskonałą harmonię formy, estetyki i koloru. Dodając elementy architektury, erotyki i malarstwa, stara się uchwycić i utrzymać emocje. Ponieważ sam tęskni za sztuką oczywistą, pragnie, aby jego rzeźby opowiadały historie. Cieszy go, gdy oglądający rozpoznają w nich jakąś aluzję i tworzą własną, dalszą opowieść. Proces tworzenia polega na wyrzeźbieniu modelu w glinie i zrobieniu z niego formy. Na podstawie tej formy tworzy serię prac z różnymi elementami swoich opowieści i różnymi sposobami zdobienia – od surowej, chropowatej kamionki, po skomplikowane elementy malarskie ukryte w szkliwie. Każda praca stanowi nowe wyzwanie i zawiera elementy eksperymentów technologicznych. Jacek Opała członkiem Związku Ceramików Polskich.

 

Previous slide
Next slide

Teapot

Poprzez medium autor uzewnętrznia swoje wizje negatywnych aspektów naszego społeczeństwa i nas samych.

 

Previous slide
Next slide

Mariusz Potyszka

 
Rzeźbą, grafiką komputerową interesował się od kiedy pamięta. Podziwiał artystów za ich kunszt, dzieła i prace. Osobiście malować i rzeźbić zaczął od lipca 2019 r. Przez rok udało mu się wyrzeźbić 33 prace. Inspiracją dla niego byli ludzie, którzy sami potrafią tworzyć. Fascynuje go człowiek i wszystko co jest z nim związane. Właśnie dlatego wszystkie prace tematycznie są powiązane z tym zagadnieniem. Jego rzeźby wykonywane są z gliny, ponieważ uważa, że ten nośnik jest w stanie przetrwać tysiące lat. Praca twórcza pochłonęła go do tego stopnia, że całe jego życie będzie już z nią związane do końca.

 

Previous slide
Next slide

Marek Danielewicz

Ukończył Państwową szkołe sztuk plastycznych we Wrocławiu ASP. Członek związku Polskich Artystów Plastyków. Malarstwo artysty to swoiste światy, tajemnicze, dziwne, nierealne. Każdy obraz jest historią do opowiedzenia przez oglądającego.

 

Previous slide
Next slide

Łukasz Skorupski

Previous slide
Next slide

Borowski Studio

Historię Borowski Studio można, w telegraficznym skrócie, ująć słowami “od garażowego warsztatu do marki światowej sławy”. Stanisław Borowski – urodzony w 1944 roku założyciel marki – ponad 40 lat temu stworzył fundamenty dzisiejszej manufaktury i huty szkła Borowski. Trudne pięknego początki miały miejsce właśnie w, należącym do rodziny Stanisława, garażu, gdzie artysta początkowo krył się ze swoją rozwijaną działalnością w obawie przed niesprzyjającymi komentarzami ze strony jego rodziców. Jak sam wspomina, jego ojciec bał się, że z czegoś takiego przyszłości i sposobu na dobre życie nie będzie. Początkowo Stanisław tworzył swoje dzieła, stosując niemal zapomniane techniki grawerowania na szkle kameowym oraz zupełnie nowe koncepcje artystyczne. Posługiwał się przy tym samodzielnie wykonanymi narzędziami. Artysta miał jasną wizję i wyraźnie wytyczone cele, dlatego jego niezwykłe szklane obrazy i rzeźby dość szybko zasłynęły na wystawach w Niemczech – Kassel, Hamburgu, Düsseldorfie – a także w USA, Holandii i Japonii. W 1990 roku Stanisław Borowski połączył siły z dwoma starszymi synami Pawłem i Wiktorem, tworząc Glasstudio Borowski. W związku z dużym sukcesem prac Borowskiego, óczesna pracownia w niemieckim Hennef szybko okazałs się za mała. Dlatego w 1992 roku Stanisław przeniósł rodzinną siedzibę oraz pracownię szkła do Polski. W nowej manufakturze szkła tworzy obecnie trzech artystów: Stanisław, Paweł i Stani Jan.Obecnie wiele prac Stanisława, Pawła i najmłodszego z trzech braci Borowskich – Staniego Jana – można podziwiać w uznanych galeriach sztuki, kolekcjach prywatnych i muzeach, m.in. w Corning Museum of Glass w stanie Nowy Jork, które uważa się za najważniejsze muzaum szkła na świecie. Ponadto opracowują oni na bieżąco trzy nieporównywalne stylistycznie kolekcje prezentowane w małych seriach. Są to ART OBJECTS, STUDIO LINE oraz OUTDOOR OBJECTS. Pełne kolorów, życia i pozytywnej energii prace z tych kolekcji można znaleźć na całym świecie w wybranych ekskluzywnych sklepach oraz własnych galeriach Borowski Studio.

Previous slide
Next slide

W przypadku zainteresowania zakupem wybranych prac oraz pytań zapraszamy do kontaktu

ZADZWOŃ! 75 734 0 700 lub +48 73 446 3 247

NAPISZ! galeria@kliczkow.com.pl