Galeria Sztuki w Zamku Kliczków

„Zaistnieliśmy, by zaspokoić potrzebę piękna. Pośredniczymy między twórca-artystą, a odbiorcą wrażliwym-koneserem.

Nasz cel to prezentacja oraz promocja sztuk pięknych, aby w efekcie dać Państwu możliwość zakupienia przedmiotów pracy twórczej artystów z różnych dziedzin: malarstwa, rzeźby i grafiki.

Zakup dzieł sztuki to w powszechnym mniemaniu droga przyjemność , a my naprawdę uważamy że tworzenie własnej kolekcji jest realnie osiągalne, dlatego warto przyjrzeć się tzw. młodej sztuce, bo jest nie tylko ciekawa i różnorodna, ale również przystępna cenowo.

Zapraszamy na wspólną przygodę po meandrach sztuk wszelakich, które wyselekcjonowane podziwiać i kupować będzie można w naszym Zamku, gdzie dzień wczorajszy przechodzi już do historii, a jutro tworzymy sami”.- Magdalena Nejman, Opiekun i Kurator Galerii.

Mariusz Potyszka

Rzeźbą, grafiką komputerową interesował się od kiedy pamięta. Podziwiał artystów za ich kunszt, dzieła i prace. Osobiście malować i rzeźbić zaczął od lipca 2019 r. Przez rok udało mu się wyrzeźbić 33 prace. Inspiracją dla niego byli ludzie, którzy sami potrafią tworzyć. Fascynuje go człowiek i wszystko co jest z nim związane. Właśnie dlatego wszystkie prace tematycznie są powiązane z tym zagadnieniem. Jego rzeźby wykonywane są z gliny, ponieważ uważa, że ten nośnik jest w stanie przetrwać tysiące lat. Praca twórcza pochłonęła go do tego stopnia, że całe jego życie będzie już z nią związane do końca.

Poprzedni
Następny

Sherman Kettler

Poprzez medium autor uzewnętrznia swoje wizje negatywnych aspektów naszego społeczeństwa i nas samych.

Poprzedni
Następny

Kazimierz Kalkowski

Pan Kazimierz pochodzi z Gdyni. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Szkół Plastycznych. Uprawia Malarstwo, rysunek oraz rzeźbę. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Jednym z jego najważniejszych dokonań artystycznych jest realizacja witraży o wielkości ok. 500m2 oraz wykonanie rzeźb w kościele w Gdańsku-Przymorzu.

Poprzedni
Następny

ZAPRASZAMY DO ZAMKU KLICZKÓW 

ZADZWOŃ! 75 734 0 700

NAPISZ! galeria@kliczkow.com.pl