Galeria Sztuki w Zamku Kliczków

„Zaistnieliśmy, by zaspokoić potrzebę piękna. Pośredniczymy między twórca-artystą, a odbiorcą wrażliwym-koneserem. Nasz cel to prezentacja oraz promocja sztuk pięknych, aby w efekcie dać Państwu możliwość zakupienia przedmiotów pracy twórczej artystów z różnych dziedzin: malarstwa, rzeźby i grafiki. Zakup dzieł sztuki to w powszechnym mniemaniu droga przyjemność , a my naprawdę uważamy że tworzenie własnej kolekcji jest realnie osiągalne, dlatego warto przyjrzeć się tzw. młodej sztuce, bo jest nie tylko ciekawa i różnorodna, ale również przystępna cenowo. Zapraszamy na wspólną przygodę po meandrach sztuk wszelakich, które wyselekcjonowane podziwiać i kupować będzie można w naszym Zamku, gdzie dzień wczorajszy przechodzi już do historii, a jutro tworzymy sami”.- Magdalena Nejman, Opiekun i Kurator Galerii.

Maggie PIU

 
Maggie PIU (Małgorzata Bieniek-Strączek) – malarka i rysowniczka, z wykształcenia architekt. Wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicami. Ma w dorobku ponad 70 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniach artystycznych.Tworzy i mieszka w Krakowie. W Krakowie właśnie, przy placu Bohaterów Getta, Maggie Piu prowadzi autorską galerię sztuki, w której prezentuje swoją twórczość: malarstwo wielkoformatowe, obrazy, giclee, inkografie i plakaty, artykuły dekoracyjne, meble i inne autorskie koncepcje wykorzystania motywów swojego malarstwa w przestrzeni użytkowej, w tym na szkle, ceramice i tkaninach.  

Poprzedni
Następny

Jan Papina

Jan Papina urodził się w 1950 roku w Wałbrzychu. Jego przygoda z rzeźbiarstwem rozpoczęła się od robienia figurek z mydła. Pierwszą rzeźbą z drewna lipowego była figura Matki Boskiej, której kolana obejmuje kaleka proszący o błogosławieństwo. Była to niesamowita inspiracja i miłość do tej materii, w której postanowił kontynuować swą pasje. Wykonuje różne prace o tematyce tak  sakralnej jak i świeckiej doskonaląc przy tym swój warsztat pracy, jednocześnie pracując zawodowo. Jako były żołnierz a zarazem fan malarstwa J. Matejki przedstawiającego historyczne dzieje Narodu Polskiego wpada na pomysł zrealizowania w rzeźbie jednego z największych dzieł Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” i to w skali 1:1 w stosunku do obrazu, a cel jaki mu przyświecał, to zbliżająca się rocznica 600- lecia wiktorii Wojsk Polsko-Litewskich nad zakonem Krzyżackim. Jego zapał i determinacja w dążeniu do obranego celu jest ogromna, co pozwala mu, mimo wielu trudności, na jego realizowanie, chodź, jak twierdzi, nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie przychylnych mu firm, lokalnych władz, osób prywatnych, a przede wszystkim rodziny. 

Poprzedni
Następny

Jacek Opała

Rzeźbiarz oraz ceramik pochodzący z Bolesławca. Zafascynowany sztuką klasyczną, od starożytnych Pompejów, przez Michała Anioła, po Igora Mitoraja. Dąży do tego, aby jego prace zawierały doskonałą harmonię formy, estetyki i koloru. Dodając elementy architektury, erotyki i malarstwa, stara się uchwycić i utrzymać emocje. Ponieważ sam tęskni za sztuką oczywistą, pragnie, aby jego rzeźby opowiadały historie. Cieszy go, gdy oglądający rozpoznają w nich jakąś aluzję i tworzą własną, dalszą opowieść. Proces tworzenia polega na wyrzeźbieniu modelu w glinie i zrobieniu z niego formy. Na podstawie tej formy tworzy serię prac z różnymi elementami swoich opowieści i różnymi sposobami zdobienia – od surowej, chropowatej kamionki, po skomplikowane elementy malarskie ukryte w szkliwie. Każda praca stanowi nowe wyzwanie i zawiera elementy eksperymentów technologicznych. Jacek Opała członkiem Związku Ceramików Polskich. 

 

Poprzedni
Następny

Sherman Kettler

Poprzez medium autor uzewnętrznia swoje wizje negatywnych aspektów naszego społeczeństwa i nas samych.

Poprzedni
Następny

Mariusz Potyszka

 
Rzeźbą, grafiką komputerową interesował się od kiedy pamięta. Podziwiał artystów za ich kunszt, dzieła i prace. Osobiście malować i rzeźbić zaczął od lipca 2019 r. Przez rok udało mu się wyrzeźbić 33 prace. Inspiracją dla niego byli ludzie, którzy sami potrafią tworzyć. Fascynuje go człowiek i wszystko co jest z nim związane. Właśnie dlatego wszystkie prace tematycznie są powiązane z tym zagadnieniem. Jego rzeźby wykonywane są z gliny, ponieważ uważa, że ten nośnik jest w stanie przetrwać tysiące lat. Praca twórcza pochłonęła go do tego stopnia, że całe jego życie będzie już z nią związane do końca.

 

 

Poprzedni
Następny

Marek Danielewicz

Ukończył Państwową szkołe sztuk plastycznych we Wrocławiu ASP. Członek związku Polskich Artystów Plastyków. Malarstwo artysty to swoiste światy, tajemnicze, dziwne, nierealne. Każdy obraz jest historią do opowiedzenia przez oglądającego. 

Poprzedni
Następny

Elwira Przewłocka-Choma

Wrocławska malarka, której prace znajdują się w wielu galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Słynie ze świetnego niekonwencjonalnego warsztatu łączącego wyobraźnię i indywidualny talent. Artystka posiada szeroki wachlarz tematów, które przenosi na płótno, jak martwa natura, pejzaż, architektura, abstrakcja i temat, szczególnie ulubiony, kobieta. Uwielbia różnorodność i wciąż szuka nowych inspiracji. Przedstawia kobietę jako tajemnicę, kobietę pełną nadziei, optymistkę, czasem pełną melancholii i delikatności. Bohaterki jej prac, to kobiety pewne siebie, świadome swojego celu w życiu, kochane i szczęśliwe. 

Poprzedni
Następny

Aleksandra Wiszniewska


Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu (1997) na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa przemysłowego, gdzie rysunek i malarstwo studiowała w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego. Na swojej drodze poszukiwań ekspresji, emocjonalności w rysunkach, podąża za cechami charakterystycznymi węgla jako narzędzia używanego w czasach rysunków naskalnych. W jej pracach nie tyle ważny jest światłocień co sama kreska, kontur. Często wypełniony kolorem, oddaje wrażenie ruchu, eksponuje ukryte emocje. Zagęszczającymi się liniami prowadzi widza przez punkty napięcia, w których kreska zapętla się i wibruje do miejsc końcowej wypowiedzi – metaforycznej kropki. Warstwa emocjonalna ma istotne znaczenie w jej pracach – to refleksja nad egzystencją człowieka na co dzień uwikłanego w schematy zachowań i postaw. Postać ludzka, często sprowadzana do symbolu czy znaku tworzy wieloświaty historii ukrytych pod wierzchnią warstwą uchwyconej pozy. Zagłębiając się w szczegóły, odkrywamy znaczenie drobnych, mimowolnych gestów budowanych postaci świadczących o poszukiwaniu przestrzeni autentycznych i niewymuszonych relacji z otaczającą przestrzenią ludzkiej egzystencji.  

 

Poprzedni
Następny

Stanisław Przewłocki

W 1989 roku decyzją Ministra Kultury i Sztuki otrzymał status artysty malarza. Zrzeszony w Stowarzyszeniu Akwarelistów Polskich. Tworzy we wszystkich technikach malarskich, poczynając od akwareli, a na oleju kończąc. Posiada bardzo duży dorobek artystyczny, świetny warsztat, wyczucie światła i przestrzeni. Artysta jest również autorem niepowtarzalnych dzieł sztuki – miniaturowych, najmniejszych na świecie obrazów. Stworzył jedyny na świecie autoportret wykreowany na ziarnku morskiego piasku. Artysta ma za sobą wiele wystaw krajowych i zagranicznych. Jego obrazy znajdują się w zbiorach kolekcjonerów sztuki na całym świecie oraz również w ekskluzywnych galeriach świata.   

Poprzedni
Następny

Kazimierz Kalkowski

Pan Kazimierz pochodzi z Gdyni. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Szkół Plastycznych. Uprawia Malarstwo, rysunek oraz rzeźbę. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Jednym z jego najważniejszych dokonań artystycznych jest realizacja witraży o wielkości ok. 500m2 oraz wykonanie rzeźb w kościele w Gdańsku-Przymorzu. Obecnie wszystkie prace artysty znajdujące się w Galerii Sztuki Zamku Kliczków zostały sprzedane. 

Poprzedni
Następny

Aleksandra Adamczak

 

Absolwentka Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego w Kaliszu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z wyróżnieniem ukończyła pracownię malarstwa u prof. Andrzeja Niekrasza. Jej praca dyplomowa prezentowana była w Muzeum Plakatu w Wilanowie na wystawie pokonkursowej na najlepszy dyplom ukończenia studiów w zakresie sztuk pięknych, organizowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2005 r. Magister sztuki, grafik komputerowy, animator kultury, kurator. Aktywnie działa w rodzinnym mieście w Gostyniu, inicjując działania kulturalne i edukując artystycznie. Autorka wielu wystaw indywidualnych i uczestniczka ekspozycji zbiorowych oraz plenerów sztuk w Polsce i za granicą. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i poza jego granicami. Malarka wierna jest malarstwu sztalugowemu. Najczęściej uprawia malarstwo olejne oraz akrylowe, chociaż nie stroni od eksperymentu z techniką i formą. Głównymi tematami malarstwa Aleksandry są pejzaż, kobiecy portret symboliczny, konie. To w tej przestrzeni kreuje własny świat wizji i doznań. Gdzie przyroda nie jest traktowana odtwórczo, ale stanowi pretekst do stworzenia dzieła, gdzie przenikają się osobiste sfery myślenia i odczuwania. Obecnie wszystkie prace artystki znajdujące się w Galerii Sztuki Zamku Kliczków zostały sprzedane.

Poprzedni
Następny

Paulina Mager


W 2005 roku ukończyła grafikę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom stworzyła pod kierunkiem prof. Eugeniusza Geta Stankiewicza. Prezentowała swoje prace na wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Antwerpii, Rostocku, Olsztynie, Wrocławiu, Warszawie, Legnicy i Szczecinie. Artystka stosuje tradycyjne metody pracy, trzymając się z dala od programów graficznych. W jej pracach malarskich przewija się motyw ludzko-zwierzęcych hybryd, wtłoczonych w historyczne i współczesne role społeczne. Zajmuje się również rysunkiem i ilustracją dziecięcą. Jest laureatką tegorocznego plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia. Obecnie wszystkie prace artystki znajdujące się w Galerii Sztuki Zamku Kliczków zostały sprzedane. 

Poprzedni
Następny

W przypadku zainteresowania zakupem wybranych prac oraz pytań zapraszamy do kontaktu

ZADZWOŃ! 75 734 0 700 lub +48 73 446 3 247

NAPISZ! galeria@kliczkow.com.pl