Majówka Historyczna w Zamku Kliczków 2023

Majówka Historyczna 2023 | 30.04-06.05.2023 | Zamek Kliczków

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Majówkę Historyczną, która będzie organizowana w Zamku Kliczków w dniach 30.04-06.05.2023. To idealny pomysł na weekend majowy w Zamku Kliczków!

Maj to wyjątkowy miesiąc w roku, podczas którego do Kliczkowa przybywają rycerze, husarze, ułani i inni zbrojni, aby przenieść się w czasie do zaprzeszłych stuleci. Corocznie w Zamku Kliczków organizowana jest wielka Majówka, a w tym roku będzie to wydarzenie wyjątkowe! Spędź majówkę z całą rodziną w Kliczkowie!

Wydarzeniu towarzyszą najróżniejsze atrakcje takie jak: rekonstrukcje rycerskie w wykonaniu grupy Wiwern, obóz rycerski, wystawy tematyczne, kramy rzemiosła dawnego. Grupa Rekonstrukcji Historycznych Wiwern zajmuje się odtwarzaniem różnorodnych elementów kultury średniowiecza – walk, łucznictwa, strojów, kuchni, gier i wielu innych.

W czasie trwania Majówki Historycznej odbędzie się festyn grillowy oraz zostanie stworzona strefa dla dzieci. Zapraszamy Państwa wraz z pociechami do Zamku Kliczków na majówkę z dziećmi. Tylko u nas jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniesiecie się w czasie o kilka stuleci wstecz i będziecie mogli doświadczyć historii Polski w jeden dzień. To będzie widowisko! Nie może Was zabraknąć!

W czasie majówki odbędą się również spektakle plenerowe w Parku Zamkowym w wykonaniu Teatru Trójkąt, warsztaty i koncerty plenerowe zespołów Roderyk i Żniwa, koncerty zespołu muzyki myśliwskiej De Luxe oraz konkursy strzeleckie organizowane przez Shooting Advisory Team Bolesławiec. Podczas Majówki Historycznej Zamek Kliczków odwiedzi 10 Brygada Kawalerii Pancernej im. gen.broni Stanisława Maczka w Świętoszowie oraz OSP Parowa.

W tym roku Majówka Historyczna w Zamku Kliczków będzie wyjątkowo uskrzydlona dzięki gościom ze Skrzydlatej Ferajny! Skrzydlaci przyjaciele zagoszczą w murach naszego Zamku, będzie można poznać ich zwyczaje, zobaczyć z bliska olbrzymie sowy oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Majówka Historyczna w Zamku Kliczków zakończy się 6 maja Festiwalem Biegowym BORYRUN. Tego dnia odbędzie się także koncert folkowy zespołu Roderyk, poprzedzony występem Pani Julii Sitko- wschodzącej gwiazdy muzyki popularnej pochodzącej z nieodległego Chocianowa.

Na zakończenie tegorocznej Historycznej Majówki zapraszamy na koncert Żagańskiego Zespołu Kameralnego Con Anima Musica, pt. „To touch, to kiss”, który odbędzie się w ramach cyklu Zamek Kliczków Kulturalnie w dniu 6.05 o godzinie 20:00 w Sali Teatralnej Zamku Kliczków.

Zapraszamy rzemieślników, rękodzielników, artystów, twórców i handlowców do wzięcia udziału w Majówce Historycznej w Zamku Kliczków, zaprezentowania oraz sprzedaży swoich wyrobów na terenie kompleksu parkowo-zamkowego w Kliczkowie.

Wszystkie zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: