Majówka Historyczna w Zamku Kliczków 2024

Majówka Historyczna 2024 | 1-5.05.2024 | Zamek Kliczków

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Majówkę Historyczną, która będzie organizowana w Zamku Kliczków w dniach 1-5 maja 2024. To idealny pomysł na weekend majowy w Zamku Kliczków!

 

Maj to wyjątkowy miesiąc w roku, podczas którego do Kliczkowa przybywają rycerze, husarze, ułani i inni zbrojni, aby przenieść się w czasie do zaprzeszłych stuleci. Corocznie w Zamku Kliczków organizowana jest wielka Majówka, a w tym roku będzie to wydarzenie wyjątkowe! Spędź majówkę z całą rodziną w Kliczkowie!

Wydarzeniu towarzyszą najróżniejsze atrakcje takie jak: rekonstrukcje rycerskie w wykonaniu grupy Wiwern, obóz rycerski, wystawy tematyczne oraz kramy rzemiosła dawnego. Grupa Rekonstrukcji Historycznych Wiwern zajmuje się odtwarzaniem różnorodnych elementów kultury średniowiecza – walk, łucznictwa, strojów, kuchni, gier i wielu innych.

W czasie trwania Majówki Historycznej odbędzie się festyn grillowy oraz zostanie stworzona strefa dla dzieci. Zapraszamy Państwa wraz z pociechami do Zamku Kliczków na majówkę z dziećmi. Tylko u nas jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniesiecie się w czasie o kilka stuleci wstecz i będziecie mogli doświadczyć historii Polski w jeden dzień. To będzie widowisko! Nie może Was zabraknąć!

W czasie majówki odbędą się również spektakle w wykonaniu Teatru Excalibur, koncerty plenerowe i warsztaty tańca w wykonaniu zespołu Żniwa, liczne pokazy konne, mody średniowiecznej, fechtunku. Ars Alchemia zaprezentuje artystyczne i naukowe pokazy eksperymentów chemicznych oraz pirotechniki.

W tym roku Majówka Historyczna w Zamku Kliczków będzie wyjątkowo uskrzydlona dzięki gościom ze Skrzydlatej Ferajny! Skrzydlaci przyjaciele zagoszczą w murach naszego Zamku, będzie można poznać ich zwyczaje, zobaczyć z bliska olbrzymie sowy oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Podczas Majówki Historycznej warto zobaczyć także specjalne pokazy jeździeckie. Pokazy jeździeckie i możliwość przejażdżek dla dzieci to atrakcja, którą przygotowała Stajnia Książęca. Wszystkich pasjonatów jeździectwa zapraszamy na organizowane już 4 maja zawody Hobby Horse oraz planowane dzień później zawody skokowe.

Zapraszamy rzemieślników, rękodzielników, artystów, twórców i handlowców do wzięcia udziału w Majówce Historycznej w Zamku Kliczków, zaprezentowania oraz sprzedaży swoich wyrobów na terenie kompleksu parkowo-zamkowego w Kliczkowie.

Wszystkie zgłoszenia prosimy wysyłać na adres:

WSZYSTKICH ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY I WSPÓLNEJ ZABAWY PODCZAS MAJÓWKI!

Zadzwoń i zarezerwuj swój pobyt już dziś!

Zadzwoń! 75 734 0 700

Napisz! rezerwacja@kliczkow.com.pl