Poznaj załogę Stajni Ksiązęcej – Jan Jasinek Bodzianny

Poznaj załogę Stajni Książęcej. Czas na przybliżenie najważniejszych postaci, pracujących w Stajni Książęcej. 

 

Od prawie 10 lat szefem stajni jest Jan Jasinek Bodzianny, przyciągający sympatię ludzi i uwielbienie koni. Pochodzi z rodziny z końskimi tradycjami, od dziecka żyje z końmi, a od ponad 35 lat jest ich właścicielem i zajmuje się rekreacją jeździecką. Jest przodownikiem Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK. Był czynnie zaangażowany w opracowanie i wyznaczanie szlaków konnych w Borach Dolnośląskich. Od roku 2016 jest prezesem Stowarzyszenia Klub Jeździecki „Brawura”, a jako szef sekcji historycznej klubu bierze udział w pokazach i rekonstrukcjach, nawiązujących do tradycji   Rzeczpospolitej Szlacheckiej. 

Prócz prowadzenia stajni Jan Jasinek prowadzi również wycieczki po Zamku Kliczków, czyli jest jednym z naszych przewodników. Jest również scenarzystą i reżyserem nocnego zwiedzania Zamku, podczas którego widzowie poznają nie tylko historię zamku, ale są świadkami widowiskowego pokazu jazdy konnej i kilku scenek rodzajowych nie zawsze z happy-endem.

 

Jeżeli zobaczycie na dziedzińcu zamkowym rozgadanego szlachcica z karabelą lub spieszącego się człowieka w stroju do jazdy konnej, to znaczy, że właśnie zobaczyliście Pana Jana.