Zamek Kulturalnie – Pół żartem, pół dźwiękiem – 1.04.2024

Zamek Kliczków oraz Fundacja Pro Culturae Bono serdecznie zaprasza na autorski program satyryczny „Pół żartem, pół dźwiękiem czyli piosenki z wydźwiękiem” autorstwa zespołu AQuartet oraz Witolda Pelki. Jest to kolejne wydarzenie z cyklu Zamek Kulturalnie. Koncert odbędzie się w dniu 1.04.2024 o godzinie 18:00 w Sali Teatralnej Zamku Kliczków. To będzie wieczór pełen niesamowitych dźwięków i wyjątkowych emocji, który zapewni niezapomniane przeżycia wszystkim obecnym gościom.

CENA BILETU W PRZEDSPRZEDAŻY: 70 PLN ZA OSOBĘ

STANDARDOWA CENA BILETU: 80 PLN ZA OSOBĘ (PRZEDSPRZEDAŻ TRWA DO 25.03.2024)


Kwartet smyczkowy AQuartet powstał w 2000 roku. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez 20 lat istnienia zespół wykonał kilkaset koncertów na scenach całej Polski. Wziął udział w kilku festiwalach – w tym kilkakrotnie w Festiwalu Nordalia w Katowicach, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie, dwukrotnie w Festiwalu Telemannowskim w Żarach. Muzycy często i chętnie współpracują z innymi artystami np. wokalistami, tancerzami, aktorami i sportowcami. Repertuar AQuartetu to muzyka rozrywkowa – począwszy od utworów okresu międzywojnia poprzez muzykę filmową, musicalową aż po czasy współczesne, nie stronią także od dzieł klasycznych. Kwartet nie boi się wyzwań i nieustannie pracuje nad nowymi programami. W roku 2021 zespół wydał płytę „Wszystko Gra” na której zamieścił utwory z kilku recitali z ich dwudziestoletniej działalności. Płyta wzbudziła na tyle duże zainteresowanie wśród  słuchaczy iż artyści postanowili pracować nad 2 kolejnymi płytami w tym jednej autorskiej.

Witold Pelka – polonista, satyryk, pedagog, konferansjer. Od wielu lat prowadzi koncerty i cykliczne imprezy muzyczne w całym kraju. Współpracuje z Operą Śląską w Bytomiu, prowadzi recitale artystów operowych scen Łodzi i Poznania i Kalisza. Autor humoresek emitowanych na antenie Polskiego Radia Wrocław. Twórca scenariuszy teatralnych i skeczy kabaretowych publikowanych w prasie ogólnopolskiej. Animator kultury, twórca cyklu muzycznego „Perły w koronie” promującego młodych artystów i studentów uczelni artystycznych. Dwukrotnie prowadził cykl spotkań biznesowych dla Getin Banku w których brali udział czołowi polscy ekonomiści. Dwukrotnie nagrodzony w Bogatyni w konkursie „Książe łgarzy” Scenariusz do słuchowiska „I w Anioły” otrzymał nagrodę w konkursie Teatralnej Sceny Trójki Na stałe jest konferansjerem kwartetu smyczkowego AQuartet. Brał udział w nagraniu płyty „Wszystko Gra”. Jest twórcą tekstów i muzyki do nowego recitalu wykonywanego wraz z kwartetem, tym razem autorskiego pod tytułem „Pół żartem, pół dźwiękiem czyli piosenki z wydźwiękiem” 

Oferujemy zniżkę 30% dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz dla dzieci poniżej osiemnastego roku życia.

Liczba miejsc ograniczona!

Zadzwoń! +48 504 696 038
Napisz! galeria@kliczkow.com.pl
 

Serdecznie zapraszamy do Zamku Kliczków!