Stajnia Książęca

Stajnia Książęca

W historii Zamku konie zawsze zajmowały ważne miejsce. To dla ich wygody wybudowano krytą ujeżdżalnię, dla ich komfortu ogrzewano stajnię ciepłym powietrzem,  z szacunku dla nich wyznaczono na terenie parku cmentarz, na którym stawiano nagrobki ku ich pamięci. Na początku XX wieku sportowa stajnia Zamku Kliczków święciła triumfy na  torach wyścigowych całego świata, a  klacz Juno była czempionką wyścigów w Paryżu, Berlinie i Nowym Jorku. 


Dziś Stajnia Książęca, mieszcząca się na terenie Folwarku Książęcego łączy rekreację jeździecką z pracą szkoleniową. Stajnia prowadzi zajęcia na ujeżdżalni i w terenie, organizuje  rajdy konne prowadzi również szkółkę jeździecką. Atuty Stajni to przede wszystkim rewelacyjne, doskonale przygotowane konie, zaangażowana kadra oraz położenie, w sercu Borów Dolnośląskich w bezpośrednim otoczeniu pięknego kliczkowskiego Zamku.

Szkółka jeździecka

Stajnia Książęca, to dobre miejsce na rozpoczęcie przygody z końmi. Szkółka jeździecka prowadzona jest w przyjaznej atmosferze przez doświadczonych instruktorów stajni. Zajęcia w zależności od indywidualnych umiejętności uczniów odbywają się na ujeżdżalni oraz w terenie. 

Bory Dolnośląskie, to największe skupisko leśne w Polsce. Można tu spotkać wiele dróg i szlaków, miejsc tajemniczych i dzikich, zachwycająco pięknych i zaskakujących,  jak choćby rozległe wrzosowiska, leśne stawy czy nawet pustynię. Mając do dyspozycji tak różnorodny i rozległy teren trudno oprzeć się okazji do skorzystania z wycieczki czy rajdu konnego leśnymi duktami. Dla osób mniej doświadczonych w jeździe konnej proponujemy romantyczne przejażdżki bryczką czy krajoznawcze przejażdżki wozem konnym z przewodnikiem, który barwnie opowiada o historii, ciekawostkach i anegdotach najbliższej okolicy Zamku Kliczków. 

 

Wydarzenia jeździeckie

Stajnia Książęca wraz z jest organizatorem cyklicznych towarzyskich zawodów konkurencji skoków przez przeszkody o nagrodę Borów Dolnośląskich i Zamku Kliczków. Zawody te cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród adeptów jak i doświadczonych jeźdźców. Zawody w ujeżdżeniu to chyba najbardziej widowiskowa dyscyplina związana z końmi. Odbywają się w  w pięknej scenerii zamkowego parku. 18 lipca 2020 roku na terenie Zamku Kliczków odbędzie się Memoriał im. Barona Henryka Geringer de Oedenberg – Towarzyskie Zawody w Ujeżdżeniu Koni. Od 2019 roku na terenie Zamku Kliczków odbywają się widowiskowe Międzynarodowe Zawody w Sportowych Rajdach Konnych w randze Mistrzostw Polski. Majówka Historyczna – największa impreza plenerowa organizowana przez Zamek Kliczków nie może się obejść bez pokazów, turniejów i atrakcji konnych. Piknik Country – Powitanie Lata, to kolejne zamkowe wydarzenie, w którym pierwsze skrzypce należą do koni i jeźdźców oraz muzyki z Dzikiego Zachodu w tle. W Kliczkowie nie może zabraknąć Hubertusa, święta jeźdźców, które organizowane jest co roku jesienią. Wydarzenie to tradycyjnie kończy się emocjonującą gonitwą za lisem, która organizowana jest z zachowaniem historycznych ceremoniałów.

 

Numer kontaktowy do Stajni Książęcej: +48 693 022 441

Poprzedni
Następny