Weekend Św. Patryka – 15-17.03.2024

Weekend Św. Patryka | 15-17.03.2024 | Zamek Kliczków

Najchętniej obchodzone święto na świecie zagości w murach Zamku Kliczków! Już teraz zapraszamy Państwa na weekend pod symboliką św. Patryka – patrona Irlandii.

Podczas tego wydarzenia Zamek i jego okolica zazieleni się nie tylko ze względu na nadchodzącą wiosnę.


To idealny moment na spróbowanie Guinness’a, irlandzkiej whiskey czy zielonego piwa. Nasi kucharze, specjalnie z tej okazji przygotują irish stew – czyli ich tradycyjny gulasz i muffinki z irlandzkimi kremami, nie zabraknie też różnego rodzaju zakąsek do piwa.
Poznaj historię Irlandii i przenieś się, choćby na moment, do kraju stu odcieni zieleni!

Podczas kolacji w dniach 15-17.03 odbędą się występy Pani Małgorzaty Lupy, która jest uzdolnionym muzykiem mającym na swoim koncie koncerty pod batutą Piotra Rubika oraz Sławomira Laskowskiego.

Everyone is Irish on March 17th!

15 Marca odbędzie się koncert "Irlandzkie skrzypce solo i kameralnie". Pani Lupa zagra na 117-letnich skrzypcach lutniczych "Madame Butterfly". Dodatkową atrakcją będzie iluminacja świetlna do muzyki.

16 marca Pani Lupa zagra koncert "Wokalno-skrzypcowy do podkładów - muzyka irlandzka i celtycka". W czasie występu na scenie pojawią się obrazy o tematyce: skrzypce w malarstwie. Przez pierwszą godzinę Artystka zagra na 117-letnich skrzypcach lutniczych "Madame Butterfly". W drugiej godzinie Pani Małgorzata zagra na angielskich skrzypcach fabrycznych o zupełnie innym brzemieniu. Na zakończenie zostanie zagrany autorski utwór artystki pod tytułem "English Waltz for violin" zaaranżowany na orkiestrę symfoniczną. Dodatkową atrakcją będzie iluminacja sceniczna.

17 marca artystka wykona koncert "Inspiracja muzyką irlandzką - wokalne utwory autorskie i tradycyjne melodie irlandzkie". Zagra na angielskich skrzypcach kobaltowych oraz wykona piosenki wokalne z własnego repertuaru. Na scenie pojawią się obrazy o tematyce: skrzypce w malarstwie

Zapraszamy do Zamku Kliczków!

Napisz! zamek@kliczkow.com.pl

Zadzwoń! +48 75 734 0 700