Atrakcje Dolnego Śląska

Dolny Śląsk to miejsce, które jak żadne inne oferuje odwiedzającym szereg atrakcji. Przeznaczonych zarówno dla rodzin z dziećmi, dla samotnych podróżników, miłośników aktywności fizycznej, czy też fanów spokojnego zwiedzania.

Do miejsc wartych odwiedzenia należy Góra Ślęża. Dawniej stanowiła ośrodek kultu pogańskiego, dziś stanowi doskonały punkt widokowy, z którego dostrzec można Wrocław
i okolice. Na górę można wejść jednym z trzech szlaków, co zajmuje od 45 minut do 2 godzin wędrówki. Na szczycie można napić się kawy lub herbaty w klimatycznym schronisku.

 

Kolejną intrygującą atrakcją jest Podziemne Miasto Osówka. Jest to jeden z kompleksów
w ramach podziemnego projektu RIESE, stworzonego przez hitlerowców. Do dziś nie wiadomo, czy obiekt miał pełnić rolę schronu, podziemnego miasta, fabryki broni, czy może miejsca tajnych badań. Kompleks jest ogromny, a zwiedzanie go robi naprawdę duże wrażenie.

 

Warta uwagi jest również Twierdza Srebrna Góra, będąca największą górską twierdzą w całej Europie. Obiekt można zwiedzać z przewodnikiem, który opowiada o historii obiektu. Tuż obok znajduje się mała miejscowość Srebrna Góra, która ze względu na swój urok jest warta odwiedzenia.