Atrakcje Dolny Śląsk

Teren dolnego śląska obfituje w szereg różnorodnych obiektów, które warto zobaczyć. Wśród nich znajdziemy zarówno rozliczne zamki, jak i obiekty kultu religijnego, a także ciekawe muzea i miejsca związane z produkcją wysokiej jakości autorskiej ceramiki.

Atrakcje Dolny Śląsk

 

 

Zdecydowanie warto odwiedzić te bardzo znane i mniej znane zamki. Zamek Książ, Zamek Chojnik, Zamek Czocha czy nasz Zamek Kliczków zachwycają turystów z całego świata. Podczas odwiedzin dolnego śląska warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z historią ceramiki pochodzącej z tych terenów.

 

 

Zagłębie ceramiczne

 

 

Muzeum ceramiki w Bolesławcu czy znajdująca się w tym mieście fabryka ceramiki pozwalają bliżej poznać zarówno dzieje tego fachu, jak i zachwycić się pięknem jego wytworów. Można również sprawić sobie coś pięknego do domu. Zresztą sklepów z ceramiką na tym terenie znajdziemy o wiele więcej. Ciekawym obiektem jest również huta szkła w studiu Borowskich oferująca unikatowe dzieła produkowane w krótkich seriach. W jej ofercie znaleźć można nie tylko naczynia i rzeźby, ale również meble. Jednakże atrakcje dolny śląsk, na tym się nie kończą. W kolejnym tekście przybliżymy inne ciekawe miejsca, które warto odwiedzić.