Atrakcje nad rzeką Kwisą

Być może zastanawia Państwa, jakie atrakcje czekają Was w okolicach rzeki Kwisy, o której na co dzień nie słyszy się zbyt często. Tymczasem ów okolica cieszy się wyjątkowo malowniczymi i idealnymi na grupowy wypoczynek terenami.


Atrakcje Zamku Kliczków


Tuż przy rzece znajduje się Zamek Kliczków. Zależnie od pory roku staramy się dostarczyć Państwu jak najwięcej atrakcji dla całej rodziny. Dolnośląskie okolice są doskonałym miejscem rekreacji. Teren Zamku obejmuje basen, SPA, korty tenisowe, Stajnię Książęcą czy restaurację Bolitus, cieszącą się renomowanym miejscem na kulinarnym szlaku Smaki Dolnego Śląska.


Z myślą o dzieciach oraz rodzinnej integracji, wprowadziliśmy gry terenowe, czyli tak zwane questy, łączące naukę z zabawą. Dzieci otrzymują specjalne przewodniki wraz z zagadkami w formie rymowanek. Do zadań dzieci należy rozwiązanie ich oraz odszyfrowanie historii związanej z Zamkiem Kliczków. Rodzice wraz z dziećmi spędzą wspólnie jeszcze więcej radosnego czasu.


Jedną z istotnych atrakcji oferowanych przez Zamek Kliczków jest zwiedzanie zabytkowych pomieszczeń zamku wraz z przewodnikiem. Jeszcze ciekawszym, niecodziennym wydarzeniem może okazać się zwiedzanie okolic Zamku wozem konnym. Przewodnik zapozna Państwa z niezwykłą historią dolnośląskich okolic, poszerzając wiedzę na temat ważnych, rodzimych obiektów.

Okolice rzeki Kwisy to niezwykle malownicze miejsce, które nie tylko zrelaksują pięknymi krajobrazami, ale również dostarczy mnóstwa atrakcji dla całej rodziny czy grupy przyjaciół.