Bory Dolnośląskie idealne na grzybobranie

Zapalonych grzybiarzy ucieszy fakt, iż Bory Dolnośląskie są miejscem idealnym na grzybobranie. Dolnośląskie tereny słyną ze swojej wyjątkowej obfitości w grzyby, dzięki doskonałej glebie oraz dużej wilgotności. W nawiązaniu do tutejszych terenów powstały programy badawcze, liczne publikacje oraz Towarzystwo Borów Dolnośląskich, którego obiekt zainteresowania stanowi leśne dolnośląskie dziedzictwo natury.

 

 

Kolebka grzybiarzy

 

 

Bory Dolnośląskie to miejsce owocnych zbiorów borowików, podgrzybków czy kurek. Zbiory najlepiej uskuteczniać w okolicach września oraz października. Piękne, malownicze okolice Kliczkowa zachwycą i zrelaksują podczas spacerów w poszukiwaniu leśnych zbiorów. To sprawdzone przez doświadczonych grzybiarzy tereny, z których, jeśli tylko mają Państwo taką ochotę, nie wyjdziecie z pustymi koszykami.

 

 

Zapraszamy Państwa do Zamku Kliczków w okolicach jesieni, aby nie tylko zrelaksować się w leśnym otoczeniu, ale również przywieźć z podróży wyjątkowo smaczne zbiory, które dodadzą wykwintnego, regionalnego smaku domowym potrawom. Ponadto lokalizacja Zamku umożliwia dogodny dojazd w rozmaite okolice dolnośląskich lasów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą pakietów Zamku Kliczków, doskonałych do spędzenia kilku dni czy weekendu w atrakcyjnych cenach oraz z dodatkowymi atrakcjami, dostosowanymi do rodzaju grupy.