Diez Cuerdas czyli klasyka w klimatach gorącego Południa w Zamku Kliczków – 5.01.2024

Zamek Kliczków oraz Fundacja Pro Culturae Bono serdecznie zaprasza na Koncert Diez Cuerdas czyli klasyka w klimatach gorącego Południa. Jest to kolejne wydarzenie  z cyklu Zamek Kulturalnie. Koncert odbędzie się w dniu 5.01.2024 o godzinie 18:00 w Sali Teatralnej Zamku Kliczków. 

 O zespole
 

Duet gitarowo-wiolonczelowy działający pod nazwą Diez Cuerdas tworzą absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – Karolina Kocyła (wiolonczela) i Kamil Bućko (gitara klasyczna). 

Zespół powstał w 2019 r. Od tego czasu instrumentaliści aktywnie uczestniczą w różnorodnych projektach muzycznych, wśród których warto wymienić wykonywane przez nich liczne koncerty kameralne. Dotychczas duet Diez Cuerdas można było usłyszeć w miejscach, takich jak Klub Literatury i Muzyki we Wrocławiu, Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju, Zamek na wodzie w Wojnowicach, Ośrodek Działań Twórczych „Światowid”, Zamek Królewski w Sanoku oraz wielu innych.

Repertuar duetu Diez Cuerdas obejmuje dzieła szeroko rozumianej muzyki klasycznej – skomponowane w XIX i XX wieku. W głównej mierze są to utwory kompozytorów hiszpańskich oraz południowo amerykańskich.Duet gitarowo-wiolonczelowy działający pod nazwą Diez Cuerdas tworzą absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – Karolina Kocyła (wiolonczela) i Kamil Bućko (gitara klasyczna). Zespół powstał w 2019 r. Od tego czasu instrumentaliści aktywnie uczestniczą w różnorodnych projektach muzycznych, wśród których warto wymienić wykonywane przez nich liczne koncerty kameralne. Dotychczas duet Diez Cuerdas można było usłyszeć w miejscach, takich jak Klub Literatury i Muzyki we Wrocławiu, Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju, Zamek na wodzie w Wojnowicach, Ośrodek Działań Twórczych „Światowid”, Zamek Królewski w Sanoku oraz wielu innych. Repertuar duetu Diez Cuerdas obejmuje dzieła szeroko rozumianej muzyki klasycznej – skomponowane w XIX i XX wieku. W głównej mierze są to utwory kompozytorów hiszpańskich oraz południowo amerykańskich.

Program koncertu

 

Pierwszy set (45 min):

1. L. Bonfa – Manha de Carnaval

2. E. Granados – Oriental

3. H. Villa-Lobos – Bachianas Brasileiras nr.5

4. M. de Falla – Wybrane Pieśni hiszpanskie

5. J. Rodrigo – Aranjuez ma Pense

6. J. Nin – Suita hiszpańska

 

Drugi set (30 min) – dalsza część programu + część świąteczna:

 1. C. Machado – Pacoca

2. J.Rodrigo – Adela

 

Część świąteczna:

1. Have your self a Merry Little Christmas.

2. Mario czy Ty wiesz?

3. Let is snow

4. Cicha noc 

5. Oj maluśki

6. It’s begining to look a lot like Christmas

7. Jest taki dzień


Liczba miejsc ograniczona!

Zadzwoń! +48 504 696 038
Napisz! galeria@kliczkow.com.pl
 

Serdecznie zapraszamy do Zamku Kliczków!