Dlaczego biel króluje w Zamku Kliczków – nasze ręczniki

Z pewnością nieraz zastanawialiście się – Dlaczego pościel i ręczniki w hotelach zawsze są białe? Odpowiedź jest bardzo prosta:

 
• To bardzo neutralny a zarazem elegancki kolor, który pasuje do niemal każdego wnętrza. Dobrze komponuje się więc z nawet kolorowymi czy ciemnymi ścianami, zasłonami i większością kolorów mebli. Pasuje także do wzorzystego wystroju wnętrz, a przy okazji wygląda schludnie, profesjonalnie i bezpiecznie.

• Kolejny powód jest bardzo prozaiczny i wynika z faktu, że biel jest idealnym kolorem jeśli chodzi o pranie i konserwację. Białe tkaniny można między innymi prać w wysokich temperaturach, bez obaw, że utracą swoje walory. Dopuszczalne w ich przypadku jest ponadto używanie wybielacza czy innych chemikaliów, które są w stanie oczyścić niemal każdą plamę.

Biała pościel i ręczniki to już pewnego rodzaju standard, którego trzymają się niemal wszystkie hotele, a klienci zdążyli się już do tego przyzwyczaić. Można powiedzieć, że dzięki temu czują się w hotelu komfortowo i nie są zaskakiwani ekstrawaganckim wyglądem pokoju i jego wyposażenia. W Zamku Kliczków także trzymamy się tego, że nasze pościele i ręczniki są białe, miękkie i pachnące!