Dolny Śląsk zamki

Ilość zamków, jakie znajdziemy na Dolnym Śląsku, przyprawia o zawrót głowy. Skrupulatne obliczenia szacują, że jest ich nawet osiemdziesiąt. To liczba, która bez wątpienia robi wrażenie. Tak więc aby zobaczyć wszystkie dolny Śląsk zamki, należy zarezerwować sobie sporo czasu.

 

Gdzie warto pojechać w pierwszej kolejności?

 

 

Najbardziej znanym zamkiem w tej okolicy jest bez wątpienia Zamek Książ zlokalizowany w okolicach Wałbrzycha. Popularnością dorównuje mu również, nawiedzony Zamek Czocha, Zamek Chojnik oraz Zamek Wleń. Jednak lista ciekawych obiektów zamkowych na nich się nie kończy. Korzystając z chwili wolnego czasu, warto wybrać się także na Zamek w Karpnikach, Zamek Grodno, Zamek Bolczów, Zamek Grodziec czy Zamek Sobótka-Górka.

 

 

Nasz zamek

 

 

A po tych wojażach, kiedy inne dolny Śląsk zamki zostaną odwiedzone, zapraszamy na zwiedzanie i odpoczynek do Zamku Kliczków, którego pierwotnym przeznaczeniem była obrona książąt świdnicko-jaworskich przed najazdami czeskimi a w którym obecnie znajduje się ekskluzywny hotel, spa, basen, stajnia książęca oraz wiele innych atrakcji dla każdego niezależnie od wieku.