Festiwal Biegowy BORYRUN – 06.05.2023

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Biegowy BORYRUN - ZAMKOWY BIEG NA ZDROWIE, który odbędzie się w sobotę 6 maja 2023 r. na terenie Zamku Kliczków. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest upowszechnianie wszechstronnej formy ruchu, propagowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia.

Naszym nadrzędnym celem jest wsparcie profilaktyki zapobiegania depresji, która stanowi jedną z najpoważniejszych przyczyn zaburzeń funkcjonowania w życiu, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Pomimo, iż psychiatria stanowi ważną dziedzinę medycyny, to w dalszym ciągu jest tematem tabu wśród społeczeństwa i to trzeba zdecydowanie zmienić. Bieg z takim przesłaniem umożliwi poszerzyć horyzonty na tematykę tak ignorowaną w społeczeństwie. Sportowa aktywność w urozmaiconej i malowniczej scenerii Borów Dolnośląskich bogatych w niesamowitą faunę i florę, która stanowi odpowiedni mikroklimat dla wysiłku fizycznego, pozwala na naładowanie dodatkowej pozytywnej energii. Zieleń to odpoczynek dla oczu i umysłu od intensywności życia codziennego.

Podczas trwania Festiwalu odbędzie się:

Podczas trwania Festiwalu Biegowego BORYRUN odbędą się również zawody Hobby Horse.

Pytania dotyczące organizacji konkurencji sportowych oraz zapisów na Festiwal Biegowy Boryrun (połmaraton, zamkowy bieg na zdrowie, cross duathlon sztafeta, cross duathlon indywidualny, nordic walking oraz bieg skrzata) prosimy kierować do Organizatora Sportowego:

Zadzwoń! +48 603 940 056

Napisz! bweglewski@boryrun.pl

Zapraszamy do Zamku Kliczków!