Koncert Noworoczny w Zamku Kliczków – 1.01.2024

Zamek Kliczków oraz Fundacja Pro Culturae Bono serdecznie zaprasza na Koncert Noworoczny w stylu karnawału weneckiego, który odbędzie w się dniu 1.01.2024 o godzinie 17:00 w Sali Teatralnej Zamku Kliczków. Wydarzenie poprowadzi jedyny w swoim rodzaju Witold Pelka – książę łgarzy.

Prosto z Kliczkowa popłyniemy do Italii i odnajdziemy cztery epoki zabawy bez końca. Połączymy się z przeszłością. Odkryjemy tajemnice magicznego miasta. Będzie dużo pięknej muzyki,  nie zabraknie czarownych śpiewów i uśmiechów. Artyści poprowadzą publiczność najpiękniejszymi muzycznymi trasami weneckiego karnawału.

Program koncertu będzie oparty na znanych utworach z klasyki, lat 20/30 lat 60 i 70 oraz filmowych i rozrywkowych. Zostaną zagrane utwory polskie oraz zagraniczne, w tym włoskie.

 Stylistyka muzyków i konferansjera nawiązywać będzie do hucznych zabaw w Wenecji. Gości zapraszamy w maseczkach karnawałowych. W trakcie koncertu konferansjer zabierze publiczność w podróż do minionych lat, snując równocześnie rozśmieszające opowieści o tamtych czasach.

 

Na scenie wystąpią:

I skrzypce – Łukasz Krusz 

II skrzypce – Adriana Urbacz 

Altówka –  Jarosław Samson (zastępstwo za Radosława Mikołajczyka) 

Wiolonczela – Joanna Jerchel 

Konferansjer – Witold Pelka

Kwartet smyczkowy AQuartet powstał w 2000 roku. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez 20 lat istnienia zespół wykonał kilkaset koncertów na scenach całej Polski. Wziął udział w kilku festiwalach – w tym kilkakrotnie w Festiwalu Nordalia w Katowicach, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie, dwukrotnie w Festiwalu Telemannowskim w Żarach. Muzycy często i chętnie współpracują z innymi artystami np. wokalistami, tancerzami, aktorami i sportowcami. Repertuar AQuartetu to muzyka rozrywkowa – począwszy od utworów okresu międzywojnia poprzez muzykę filmową, musicalową aż po czasy współczesne, nie stronią także od dzieł klasycznych. Kwartet nie boi się wyzwań i nieustannie pracuje nad nowymi programami. W roku 2021 zespół wydał płytę „Wszystko Gra” na której zamieścił utwory z kilku recitali z ich dwudziestoletniej działalności. Płyta wzbudziła na tyle duże zainteresowanie wśród  słuchaczy iż artyści postanowili pracować nad 2 kolejnymi płytami w tym jednej autorskiej.

 

Witold Pelka – polonista, satyryk, pedagog, konferansjer. Od wielu lat prowadzi koncerty i cykliczne imprezy muzyczne w całym kraju. Współpracuje z Operą Śląską w Bytomiu, prowadzi recitale artystów operowych scen Łodzi i Poznania i Kalisza. Autor humoresek emitowanych na antenie Polskiego Radia Wrocław. Twórca scenariuszy teatralnych i skeczy kabaretowych publikowanych w prasie ogólnopolskiej. Animator kultury, twórca cyklu muzycznego „Perły w koronie” promującego młodych artystów i studentów uczelni artystycznych. Dwukrotnie prowadził cykl spotkań biznesowych dla Getin Banku w których brali udział czołowi polscy ekonomiści. Dwukrotnie nagrodzony w Bogatyni w konkursie „Książe łgarzy” Scenariusz do słuchowiska „I w Anioły” otrzymał nagrodę w konkursie Teatralnej Sceny Trójki Na stałe jest konferansjerem kwartetu smyczkowego AQuartet. Brał udział w nagraniu płyty „Wszystko Gra”. Jest twórcą tekstów i muzyki do nowego recitalu wykonywanego wraz z kwartetem tym razem autorskiego pt ” Pół żartem, pół dźwiękiem czyli piosenk z wydźwiękiem” 

Ewelina Sobczyk – absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej, śpiewaczka operowa, wokalistka sprawnie poruszająca się w wielu stylach muzycznych, aktorka teatrlana i dubbingowa, prezenterka telewizyjna, animatorka kultury, nauczycielka śpiewu. Na stałe związana z Teatrem Muzycznym Arte Creatura oraz Polskim Teatrem Muzycznym „Scena Retro” z Warszawy. Kierownik artystyczna Harcerskiego Zespołu Artystycznego „Słoneczni” w katowickim Pałacu Młodzieży. Współpracowała m.in. z Filharmonią Śląską, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Piwnicą pod Baranami, TVP3 Katowice, JimJam Polsat.

 

Napisz! galeria@kliczkow.com.pl

Zadzwoń! +48 504 696 038

Liczba miejsc ograniczona!

 

Serdecznie zapraszamy do Zamku Kliczków!