Konie Dolny Śląsk

Zamek Kliczków to nie tylko doskonała baza noclegowa we wnętrzach, które zachwycają średniowieczną elegancją i niepodrabianym stylem. Do zamku przynależy także Stajnia Książęca, która stanowi kontynuacje wielowiekowej miłości do koni.To idealne miejsce dla każdego, kto kocha konie dolny Śląsk.


Poznaj jej mieszkańców

W stajni na stałe mieszka 10 koni. Trzy z nich to nieco mniejsze od pozostałych koniki polskie, które cieszą się szczególną sympatią najmłodszych gości zamku. Wszystkie zwierzęta są doskonale ułożone, a co za tym idzie, niezwykle spokojnie znoszą zarówno jazdy szkoleniowe, rajdy w terenie, wycieczki konne połączone z ogniskiem, beztroskie przejażdżki oraz wyjazdy w zaprzęgu bryczki. Maluchy szczególnie uwielbiają spokojne konie dolny Śląsk i spacery z opiekunem, dzięki którym mogą się oswoić z tymi pięknymi i dystyngowanymi zwierzętami.


Klub jeździecki

Przy Stajni Książęcej działa zarówno klub jeździecki BRAWURA, jak i szkółka jeździecka, która może poszczycić się doświadczoną i niezwykle utalentowaną kadrą instruktorską. Jeśli więc kochasz wiatr we włosach i czujesz zew natury, to nasz zamek jest idealnym miejscem, w którym nie tylko odpoczniesz
w pięknych pałacowych wnętrzach, ale oddasz się również końskiej pasji.