Krajobrazowy spacer wzdłuż rzeki Kwisy.

Kwisa to rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, lewy (najdłuższy) dopływ Bobru, długość 126,8 km, powierzchnia zlewni 1026 km² (z czego na terenie kraju 994,9 km²), źródła na wysokości ok. 1020 m n.p.m., ujście – ok. 110 m n.p.m.

 

Płynie przez Pogórze Izerskie i kompleks leśny Borów Dolnośląskich. Zasila Bóbr w okolicach Żagania. Od Świętoszowa na 5,5 km odcinku stanowi granicę między województwami dolnośląskim i lubuskim.

 

Po minięciu bramy głównej Zamku, należy ostro skręcić w prawo i kierować się drogą asfaltową. Po przejściu ok 200 m., na wysokości żółtego budynku elektrycznej transormatorowni należy skręcić w lewo i wejść na leśną ścieżkę. Ścieżka prowadzi do tamy na Kwisie i dalej wzdłuż rzeki. Podczas spaceru można podziwiać okoliczne krajobrazy i obcować z tutejszą przyrodą. Jesteśmy pewni, że po mile spędzonym czasie na świeżym powietrzu na pewno skisicie się na obiad w naszej Restauracji Boletus. 

 

Kwisa to rzeka płynąca tuż obok naszego Zamku Kliczków, dlatego naszym Gościom bardzo często proponujemy aktywny wypoczynek połączony z pływaniem na kajakach, spływem pontonowym oraz wędkowaniem w malowniczych okolicznościach przyrody.