O Matko! Nigdy nie jest jak zawsze. Rogulski, Nowicki, Kuźma… czyli? Muzyka, Słowo i Obraz – 26.05.2024

Zamek Kliczków oraz Fundacja Pro Culturae Bono serdecznie zaprasza na wyjątkowe Przedstawienie Słownomuzyczne, które zostało zbudowane na poetyckich tekstach Grzegorza Nowickiego. Wiersze czytane w trakcie przedstawienia przez ich Autora będą po części ilustrowane ruchem, strojem i gestem przez performera zespołu „Chodź na Słowo” Mirosława Kuźmę. 

Jest to kolejne wydarzenie z cyklu Zamek Kulturalnie, które odbędzie się w dniu 26.05.2024 o godzinie 18:00 w Sali Teatralnej Zamku Kliczków. 

 

 Cena biletu: 35 PLN za osobę

Całość spektaklu została przygotowana specjalnie na Dzień Matki i w głównej mierze właśnie matkom jest ten wieczór dedykowany. Będzie zabawnie i wzruszająco… czyli jak zawsze tam, gdzie obecne są teksty Grzegorza Nowickiego i ich muzyczne aranżacje Jacka Rogulskiego. Mirosław Kuźma? …On Wam jeszcze pokaże!


O artystach

Grzegorz Nowicki – jeleniogórski antykwariusz, autor kilkunastu zbiorów wierszy i bajek, brał udział w kilku wystawach interdyscyplinarnych, między innymi na zaproszenie prof. Agnieszki Cieślińskiej z katedry Grafiki UW, czy cenionego malarza Ryszarda Tyszkiewicza. Wiersze Nowickiego znajdują szerokie grono zachwyconych nimi odbiorców. Wraz z Jackiem Rogulskim i Mirosławem Kuźmą występowali na scenach w kraju i za granicą. Autor z zasady nie bierze udziału w konkursach poetyckich, bo jak mówi: pisze, by poprzez urodę wielopłaszczyznową wiersza odczarować poezję tak, by stała się dla czytelnika duchową strawą, a nie celowała w gusta jurorów poetyckich rywalizacji. Nowicki, wraz z wymienionymi przyjaciółmi występował na zaproszenie Filharmonii Dolnośląskiej, a „solo” na zaproszenie Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Jego wiersze pojawiły się w jeleniogórskim Teatrze w cyklu „Norwid w domu”, recytowane przez aktorów tegoż teatru, jak również prezentowane były okazjonalnie na antenie Muzycznego Radia i Rozgłośni KSON w Jeleniej Górze. Dzięki wierszom Grzegorza Nowickiego poezję zaczęli czytać ludzie, którzy do tej pory nawet sami siebie o skłonność do poezji nie podejrzewali.

Jacek Rogulski – on Wam wszystko wyśpiewa! Na co dzień dziennikarz Muzycznego Radia. Człowiek renesansu: konferansjer, kompozytor muzyki do tekstów Nowickiego, które śpiewa z towarzyszeniem gitary i harmonijki. W przeszłości komponował i występował na scenie Teatru Norwida…dużo by o nim  pisać… lepiej posłuchać, co Wam wyśpiewa.

Mirosław Kuźma – urodził się w Legnicy. Ukończył Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze. Studiował rzeźbę oraz grafikę na Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Rzeźbiarz, ilustrator, malarz, plakacista, autor scenografii. Przez wiele lat zajmował się rysunkiem quasi satyrycznym. Ma na swoim koncie ponad 30 wystaw indywidualnych w całym kraju. Od 1994 związany z międzynarodowym konkursem rysunku satyrycznego „Satyrykon”. Jest sześciokrotnym laureatem Satyrykonu, w tym złotego medalu za pracę „Maski”. Ważną nagrodą jaką może się poszczycić jest wyróżnienie z 2001 r. w konkursie ” Uchodźcy”. Otrzymał je od Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców. Nagrodę przyznano w czasach, kiedy temat uchodźców nie był narzędziem programowym niektórych polityków Unii Eurpejskiej.


Oferujemy zniżkę 30% dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz dla dzieci poniżej osiemnastego roku życia.


Liczba miejsc ograniczona!

Zadzwoń! +48 504 696 038
Napisz! galeria@kliczkow.com.pl
 

Serdecznie zapraszamy do Zamku Kliczków!