Plener malarski – XIII Park sztuki w Zamku Kliczków – 29.08 – 8.09.2021
XIII Plener malarski „Park Sztuki” ma szczęście kolejny raz odbyć się dzięki Ośrodkowi Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Fundacji Pro Culturae Bono oraz Bolesławieckiemu Ośrodkowi Kultury – Międzynarodowemu Centrum Ceramiki.
Po raz kolejny do udziału zostało zaproszonych 10 artystów z Dolnego Śląska i spoza jego granic. Twórcy, tradycyjnie, będą mieszkać i tworzyć w Zamku Kliczków, korzystając z uroków zielonych terenów Borów Dolnośląskich, będą też zwiedzać malownicze okolice miasta Bolesławiec. W tym roku, pierwszy raz, uczestnikiem jest artystka działająca właśnie w Bolesławcu, związana z tym pięknym miastem, jak i z prężnie działającym BOK–MCC.
Plener, to 10 artystów, 10 postaw reprezentantów różnych pokoleń ale też 10 dni pobytu, 10 wieczorów, gdzie można będzie prowadzić długie rozmowy o sztuce i życiu. Te dni pozwolą powoli otworzyć się na siebie, poznać, rozpoznać, porozmawiać, pomilczeć, poobserwować. „Bezkarnie” i swobodnie skonfrontować siebie z innymi twórcami. Praca w pracowni, jak można się domyślić, jest obserwacją samego siebie, na płaszczyźnie osobistego widnokręgu. Spotkanie 10 artystów w przestrzeni poza strefą komfortu własnej pracowni daje (nie musi) możliwość szerszego spojrzenia, wymianę myśli, obrazów, przeżyć. Synergię grupy, wspólnotowości.
Tak jak w poprzednim roku, podczas trwania pleneru, przewidziane są zajęcia plastyczne dla młodzieży interesującej się sztuką. Prowadzić je będą uczestnicy wydarzenia, jakim jest „Park Sztuki”, w pracowni plastycznej BOK–MCC. Zwieńczeniem pleneru będzie wystawa w Galerii BOK–MCC oraz on line, jak również katalog poplenerowy.
Rafał Bakalarczyk
Absolwent ASP we Wrocławiu na kierunku malarstwo. Z pierwszego wykształcenia doktor nauk o polityce publicznej. Oprócz malarstwa, zajmuje się działaniami na rzecz osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. Ostatnio w Galerii „Apteka Sztuki” wystawił autorską ekspozycję „Przestrzenie tracone”.
Marek Danielewicz
Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (aktualnie ASP), członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Malarstwo artysty, to swoiste światy, tajemnicze, dziwne… nierealne. Każdy obraz jest historią do opowiedzenia przez samego oglądającego.
Patrycja Dubiel
Urodzona w Krośnie. Studiowała w ASP we Wrocławiu na Wydziale Szkła i Ceramiki. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, stypendystka. Współpracuje z firmami Villa Glass Studio, Mika Glass, Bymorritz, Yugo-Design, Glass Studio Borowski oraz wieloma galeriami sztuki w Polsce i za granicą. Właścicielka galerii sztuki „Versus”.
Natalia Dzidowska
Absolwentka Sztuki i Wzornictwa Szkła, studentka 6. roku Konserwacji i Restauracji Ceramiki i na ASP we Wrocławiu. Uczestniczka wystaw i plenerów w kraju i zagranicą. Zdobywczyni Nagrody Rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w konkursie „Szklana Witryna” w ramach Europejskiego Festiwalu Szkła. Tworzy nie tylko w szkle, ale sięga także po techniki malarskie.
Grażyna Grabowska
Uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Herma. Zajmuje się malarstwem sztalugowym (olej, akryl, akwarela) Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach.
Hanna Karasińska-Eberhardt
Studia na wydziale malarstwa w warszawskiej ASP w pracowni prof. Tadeusza Dominika. Dyplom u prof. Stefana Gierowskiego. Stypendystka Ministerstwa Sztuki i Dziedzictwa Narodowego. Uprawia malarstwo olejne, w technikach mieszanych lub reliefu. Brała udział w wystawach w Polsce i za granicą.
Magdalena Olga Konieczna
Studia z zakresu grafiki warsztatowej na Wydziale Artystycznym WSP w Częstochowie oraz specjalizację z witrażu na ASP we Wrocławiu. Zajmuje się edukacją artystyczną oraz grafiką artystyczną i użytkową, malarstwem, witrażem oraz fotografiką. Swoje prace prezentowała na wystawach w kraju i za granicą. Ważną rolę w jej twórczości zajmuje exlibris.
Michał Marek
Tworzy obrazy i obiekty malarskie odwołujące się do szeroko rozumianej pamięci. Doktor sztuki, adiunkt w Katedrze Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Wojciech Roskosz
Absolwent malarstwa ASP we Wrocławiu. Tworzy z resztek materiałów, wykorzystywanych w pracy. Komponuje również z przedmiotów, które w momencie wyprodukowania są już śmieciem. Obecnie, zajmuje się malarstwem, aerografią, rzemiosłem artystycznym, instalacją, fotografiką, video-artem.
Krystyna Szczepaniak
Studia na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego oraz z ilustracji książkowej u prof. Grzegorza Marszałka. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Wszelkie media artystyczne nie są jej obce. Laureatka kilku nagród i wyróżnień. Uczestniczka wielu wystaw. Od wielu lat kuratorka plenerów malarskich „Park sztuki”.
ZAPRASZAMY DO ZAMKU KLICZKÓW
ZADZWOŃ! 75 734 0 700
NAPISZ! recepcja@kliczkow.com.pl