Zawody Crossowe w Zamku Kliczków – 16.06.2022

Zawody Crossowe | 16.06.2023 | Zamek Kliczków

W dniu 16 czerwca 2024 na terenie Zamku Kliczków odbędą się Stajenne Zawody Crossowe.

Godzina rozpoczęcia: 11:00.

Podczas zawodów otwarty będzie Słodki Domek – stoisko prowadzone przez członków szkółki jeździeckiej, na którym możliwy będzie zakup ciast, gofrów, waty cukrowej, popcornu oraz wielu innych pyszności.

KOSZT STARTU: 80 PLN

NAGRODY: Flo’s, dyplomy, vouchery oraz drobne nagrody rzeczowe

 

Cross – jest to wyjątkowy rodzaj konkursu, który odbywa się na otwartym terenie, co odróżnia go od typowych konkursów na arenie. Charakterystyczną cechą konkursu crossowego jest to, że trasa przeszkód jest bardzo różnorodna i wymagająca, obejmując skoki przez naturalne przeszkody, takie jak wzniesienia, zniżki, strumienie, a także konstrukcje sztuczne. 

Jeźdźcy i konie muszą radzić sobie z różnymi typami przeszkód, co sprawia, że konkurs ten jest wyjątkowo wymagający. Cross często cechuje się dłuższą trasą niż standardowe konkursy, co dodatkowo zwiększa wyzwanie dla uczestników. Ocena jest przyznawana za technikę skoków, czas przejazdu i ewentualne punkty karności za odmowy lub błędy.

Popularność i widowiskowość konkurencji wynika przede wszystkim z klarownych przepisów. Wygrywa ten, kto w określonej kolejności, w normie czasu i z możliwie jak najmniejszą liczbą punktów karnych pokona „cross” czyli plac terenowy z przeszkodami.

Organizatorem Crossu jest Stajnia Książęca, Stowarzyszenie Klub Jeździecki “Escada” oraz Zamek Kliczków, które wspierają pasje i rozwój członków Szkółki Jeździeckiej w Kliczkowie. Zapraszamy również zawodników z okolicznych stajni, aby spróbowali swoich sił.

Parkour crossowy zostanie umieszczony na terenie Zamku Kliczków oraz Cmentarza Koni w pięknej scenerii lasów Borów Dolnośląskich. Dla zawodników przygotowane są dwie konkurencje. Zawodnicy rozpoczynający swoją przygodę z crossem będą mieli okazję wziąć udział w konkursie “mały cross” wysokość do 60 cm, o długości około 800 metrów na 9 przeszkodach, a bardziej zaawansowani jeźdźcy będą mogli sprawdzić się w konkursie “duży cross” wysokość do 90 cm, o długości około 1300 metrów na 12 przeszkodach.

 

Zapraszamy do Zamku Kliczków!

Napisz! stajniaksiazeca@gmail.com

Zadzwoń! +48 693 022 441