Weekend Św. Patryka – 17-19.03.2023

Weekend Św. Patryka |17-19.03.2024 | Zamek Kliczków

Najchętniej obchodzone święto na świecie zagości w murach Zamku Kliczków! Już teraz zapraszamy Państwa na weekend pod symboliką św. Patryka – patrona Irlandii.

Podczas tego wydarzenia Zamek i jego okolica zazieleni się nie tylko ze względu na nadchodzącą wiosnę.


To idealny moment na spróbowanie Guinness’a, irlandzkiej whiskey czy zielonego piwa. Nasi kucharze, specjalnie z tej okazji przygotują irish stew – czyli ich tradycyjny gulasz i muffinki z irlandzkimi kremami, nie zabraknie też różnego rodzaju zakąsek do piwa.

Poznaj historię Irlandii i przenieś się, choćby na moment, do kraju stu odcieni zieleni!

Podczas kolacji w dniu 17.03 odbędzie się występ Pani Małgorzaty Lupy, która jest uzdolnionym muzykiem mającym na swoim koncie koncerty pod batutą Piotra Rubika oraz Sławomira Laskowskiego. Pani Małgorzata Gra covery stand jazzowe oraz irish music, śpiewa z pamięci w 8 językach. Autorka zagra na 115 letnich akustycznych skrzypcach lutniczych, które ma w swoim posiadaniu od 2008 roku. Otrzymały imię "Madamme Butterfly - Pani Motyl". Jak wspomina: "Jest to instrument zabytkowy, historyczny i tajemniczy. Tylko skrzypce wiedzą, co przeszły i kto na nich grał...". Artystka zagra również na przepięknych angielskich skrzypcach Ashton koloru niebieskiego, które wnoszą ciekawe brzmienie do muzyki irlandzkiej. Po występie odbędzie się sesja przy stroju przypominającym skrzydła motyla.

Poznaj historię Irlandii i przenieś się, choćby na moment, do kraju stu odcieni zieleni!

Everyone is Irish on March 17th!

Zapraszamy do Zamku Kliczków!

Napisz! zamek@kliczkow.com.pl

Zadzwoń! +48 75 734 0 700