Wesele na zamku Śląsk

Każdy ślub to historia jedyna w swoim rodzaju, napisana przez inne osoby w innych miejscach.

Każda jednak jest równie niepowtarzalna i stanowi najważniejszy dzień w życiu dla osób,
które w tej historii grają rolę głównych bohaterów.

Dziś zauważamy coraz większy trend na śluby i wesela w stylu glamour i klasycznej elegancji. Zamki idealnie wpisują się w te ramy. Dzięki nim dziecięce marzenia o balu niczym z bajki o ulubionej księżniczce, przyozdobione w piękną bogatą suknię, złote dodatki i stylową salę balową są możliwe do spełnienia.

Zamki to idealne rozwiązanie dla dużych wesel. Dzięki swoim rozmiarom mogą pomieścić naprawdę sporo osób. Jednak wcale nie oznacza to, że powinny zrezygnować z nich pary, które pragną kameralnej imprezy weselnej. Zamki oferują także mniejsze klimatyczne sale, gdzie można zorganizować takie spotkanie.

Dodatkowym atutem jest fakt, że posiadają własne kapliczki, w których może odbyć się kościelna ceremonia zaślubin. Jest to bardzo wygodne ze względów logistycznych, ponieważ zarówno goście jak 

i Para Młoda nie muszą się przemieszczać, a ceremonię mogą zaplanować na dowolną godzinę, gdyż cały obiekt jest zarezerwowany dla nich. Ponadto, zamki bardzo często posiadają także hotel, w którym mogą przenocować weselni goście.

Dziedzińce zamkowe pozwalają na organizację dodatkowych atrakcji, które mogą być utrudnione
w przypadki innych sal weselnych. Fajerwerki czy pokaz tańca z ogniem będą w takim miejscu bardzo efektowne. Ponadto, wiele zamków proponuje nowożeńcom także atrakcje z czasów rycerskich, np. wystrzały armaty, powitanie chlebem w średniowiecznych strojach, czy też przejazd przepiękną karocą.