Wsparcie dla Ukrainy – wernisaż prac Marii Senko i Artem Nushchun

Zamek Kliczków, Galeria Zamkowa, Fundacja CzaSami i Fundacja Pro Culturae Bono zapraszają na wydarzenie: WSPARCIE DLA UKRAINY!, podczas którego odbędzie się wernisaż prac Marii Senko i Artem Nushchun. Wydarzenie odbędzie się 19 i 20 marca w godzinach 13:00-19:00 w Kawiarni Zamkowej oraz na obszarze recepcji. 

Fundacja CzaSami zaprezentuje twórczość niepełnosprawnych dzieci, którą będzie można zakupić podczas wernisażu. 

Wszystkie wystawione prace będzie można zakupić, a całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc Ukrainie!


Dodatkowo w tych dniach odbędzie się zbiórka przyborów szkolnych i plastycznych dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, które niebawem będą uczniami w naszych szkołach. Zbieramy:

• Plecaki

• Piórniki

• Zeszyty

• Materiały plastyczne (bloki, kredki, flamastry, plastelina itp.)

Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty malarskie koordynowane przez artystkę Marię Senko oraz dziewczynka z Ukrainy będzie zaplatała chętnym dzieciom warkoczyki. 

Na naszą pomoc i wsparcie czekają dzieci i młodzież oderwane od rodziny, domu. Wierzymy, że wspólnymi siłami sprawimy, że na ich twarzach zagości znów spokój i uśmiech.

Dochód za sprzedaż biletów w sobotę (19.03.2022) na Zwiedzanie Zamku oraz na lodowisko zostanie przekazany na cel charytatywny.

Osobom, które odwiedzą nasz Zamek w tych dniach przekażemy prezent w postaci książki Opus Sakrum*! 

*ilość książek jest ograniczona. Odbiór książek w Sklepiku z Pamiątkami.

WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy do Zamku Kliczków!

Zadzwoń! +48 734 463 247

Napisz!  galeria@kliczkow.com.pl