Zamek Kliczków Kulturalnie – 06.05.2023

Serdecznie zapraszamy na koncert Żagańskiego Zespołu Kameralnego Con Anima Musica, pt. „To touch, to kiss”, który odbędzie się w ramach cyklu Zamek Kliczków Kulturalnie w dniu 6.05
o godzinie 20:00 w Sali Teatralnej Zamku Kliczków.
 


Con Anima Musica – żagański zespół kameralny powstały w 2013r. Wykonuje muzykę wielogłosową, przeważnie a capella, głównie z okresu renesansu i baroku, ale również standardy współczesnej muzyki rozrywkowej z akompaniamentem instrumentalnym (fortepian, organy, gitara, flety). Zespół koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Republika Czeska, Chorwacja). Za swój dorobek i współpracę z licznymi instytucjami uhonorowany Powiatowym Laurem Kultury.

Zespół sięga do historii kultury muzycznej, która dzięki niemu może wybrzmieć w swoim pierwotnym brzmieniu a capella w unikatowych wnętrzach akustycznych. Do takich wnętrz z pewnością należy Zamek Królewski w Niepołomicach czy słynna Kaplica św. Kingi w Wieliczce, w których to wnętrzach zespół miał przyjemność koncertować. Repertuar zespołu przybliża bogactwo dorobku kultury muzyki polskiej i europejskiej, obejmując utwory najbardziej znamienitych kompozytorów, tj. Giovanni da Palestrina, Giovanni Battista Pergolesi, Wacław z Szamotuł, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Pierre Certon, J.S.Bach, W.A. Mozart, Stanisław Moniuszko. 

Zachęcając do odbioru tej formy muzyki ukłonem w stronę publiczności jest także repertuar czerpiący z muzyki rozrywkowej współczesnej, ale w opracowaniu czterogłosowym a capella. Zespół jest uczestnikiem Lubuskiego Festiwalu Muzyki Pasyjnej organizowanego przez Instytut Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po pozytywnej ocenie jego dorobku zespół został zaproszony do prestiżowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Iłowej, podczas którego wystąpił jako podmiot wśród uznanych polskich artystów (XXII edycja). 

Efektem pracy artystycznej zespołu i jego dorobku jest płyta „Con Anima Musica” wydana w 2020r.

Napisz! galeria@kliczkow.com.pl

Zadzwoń! +48 504 696 038