Zamek Kliczków Kulturalnie – 28.05.2023

W dniu 28.05.2023 w ramach cyklu Zamek Kliczków Kulturalnie odbędzie się Spektakl Słowno-Muzyczny „Gitarą i Słowem” oraz „WSPÓŁISTNIENIE” –  Wystawa Polaroidów Barbary Krupy – Kapuśniak. 

 

Spektakl Słowno-Muzyczny „Gitarą i Słowem” jest przedstawieniem skierowanym do Mam, które na co dzień swoim dzieciom czytają, opowiadają bajki, a tym razem posłuchają bajek, zaprezentowanych specjalnie dla nich.  Ale nie tylko… To niewątpliwie gratka dla tych, którzy kochają poezję, także śpiewaną, może to być niezapomniany czas dla tych, którzy chcą się przekonać, jaka jest dziś kondycja słowa pisanego, poezji. Wreszcie dla tych, którzy kochają bajki, szczególnie te oparte na faktach.

 

 

Barbara Krupa-Kapuśniak to uzdolniona artystka fotograficzka urodzona w Bolesławcu, mieszkająca w Lubaniu. Odkryła swoją drogę w fotografii i realizuje się, tworząc sztukę pełną kobiecej energii, tabu ciała, symbiozy z naturą i tematów związanych z herstoią zwykłych kobiet. Uczestniczka rezydencji artystycznych, wielu wystaw zbiorowych, współautorka wystawy „Śnienia” z Alicją Przybyszowską. Finalistka podsumowania roku przez Polish Womens Photographers „Rok 2022 w oczach polskich fotografek” za cykl „Las przyniesie mi ukojenie”. Zdobyła wyróżnienie na XXII Biennale fotografii górskiej za tematykę karkonoską i główną nagrodę konkursu „Śladami Wiedźm”. Współtwórczyni wielu publikacji, autorka e-booka o nauce fotografii. Aktywna działaczka na rzecz rozpowszechniania kultury i sztuki. Inspiracji szuka w lasach i górach, które namiętnie eksploruje, a także w historiach kobiet które pojawiają się w jej życiu. Poprzez tworzenie polaroidtransferów nadaje swoim fotografiom fakturę, podkreśla niedoskonałości, bawi się nieprzewidywalnością medium jakiego używa, co nadaje jej pracom unikatowości. Fotografie w wersji miniatur (ok 10x10cm) namawiają odbiorcę do podejścia, nawiązania głębszego kontaktu z obrazem, przeanalizowania go i skatalizowania poprzez własne odczucia. Zapraszają do poszukiwań przekazu i własnej głębszej interpretacji. Większość zdjęć jest opatrzona krótkim komentarzem, wskazówką do polemiki odbiorcy z tym, co widzi i czyta.

 

Previous slide
Next slide

 

Polaroitransfer to metoda nanoszenia obrazu na papier z wykorzystaniem odbitek z polaroida. Z wywołanego zdjęcia pozyskuje się „galaretkę” z obrazem i przenosi ją w bardzo precyzyjny sposób na papier. Dzięki czemu obraz nabiera dodatkowych walorów wizualnych i jest całkowicie unikalny. Nigdy podczas transferu nie da się uzyskać dwóch jednakowych odbitek. Medium to zostało wybrane ze względu na delikatność, nieprzewidywalność i niedoskonałość co idealnie koresponduje z tematami, jakie realizuje – kontakcie człowieka ze sobą i naturą. Namawia odbiorcę do zbliżenia się, wpatrywania, doświadczania fotografii i własnej interpretacji obrazu poprzez pryzmat własnych odczuć i idealnie wpasowuje się w filozofię wabi-sabi – japońskiej sztuki kontemplowania niedoskonałości, przemijania, naturalności, subtelnej intymności najdrobniejszych szczegółów.

 

Napisz! galeria@kliczkow.com.pl

Zadzwoń! +48 504 696 038