Zamek Kliczków Kulturalnie – 30.10.2022

W dniu 30.09.2022 w Zamku Kliczków odbędzie się Koncert Fortepianowy na Cztery Ręce dwóch wybitnych pianistek pochodzących z Japonii - Yuka Hattori oraz Asami Nishioka. Artystki zagrają między innymi Sonatę fortepianową na cztery ręce K.381 D-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta, Polonez: Allegretto con moto h-moll Maurycego Moszkowskiego,Tańce słowiańskie Antonína Dvořáka, Łabędzia Camille Saint-Saëns oraz Fantazję f-moll D.940 Franza Schuberta.

Yuka Hattori – jest pianistką japońską, lecz wychowaną przez wielu wybitnych polskich muzyków. Po maturze przyjechała do Polski i studiowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończyła z tytułem magistra sztuki, a potem doktora sztuki (jako pierwsza i jedyna Japonka w historii tej uczelni). Studiowała na kierunku fortepian solowy w klasie prof. E. Tarnawskiej i prof. E. Pobłockiej oraz na kierunku kameralistyka fortepianowa w klasie prof. M. Nosowskiej i dr. R. Morawskiego. Jest laureatką różnych konkursów międzynarodowych, m. in. Coppa ambasciata d’Itali na primo concorso di pianoforte italiano w Tokio. Otrzymała III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Johannesa Brahmsa w Pörtschach, oraz Grand Prix na XII Międzynarodowym Konkursie “Music without limits” w Druskiennikach na Litwie. Do tej pory koncertowała w Polsce, Japonii, Włoszech, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Austrii i Litwie.

Asami Nishioka– Studiowała na Uniwersytecie Muzycznym w Aichi, Japonii oraz École normale de musique de Paris w Paryżu. Do tej pory koncertowała w Japonii, Francji, San Marino i USA.

W dniach 29-30.10.2022 w Galerii Sztuki Zamku Kliczków odbędzie się wystawa prac Pani Ireny Kmiecik. Zapraszamy! 

Zapraszamy do Zamku Kliczków

Zadzwoń! +48 734 463 247

Napisz! galeria@kliczkow.com.pl