Zamek Kulturalnie – DŹWIĘKI kontra KOLORY – 6.04.2024

Zamek Kliczków oraz Fundacja Pro Culturae Bono serdecznie zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu Zamek Kulturalnie pod tytułem „DŹWIĘKI kontra KOLORY” – recital fortepianowy w wykonaniu Ewy Kaczmarek-Lewery i wystawa malarska autorstwa Jarosława Lewery. Wydarzenie odbędzie się w dniu 6.04.2024 o godzinie 18:00 w Sali Dworskiej Zamku Kliczków.

CENA BILETU: 20 PLN ZA OSOBĘ

Prace Pana Jarosława będzie można podziwiać w zamkowych salach do 26.04.2024. Istnieje możliwość zakupu wybranych obrazów autora w Galerii Sztuki Zamku Kliczków.

dr Ewa Kaczmarek- Lewera – Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Studia w klasie fortepianu prof. Anity Krochmalskiej-Podfilipskiej oraz prof. Mariusza Drzewickiego. W roku 2014 uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych. Pracuje jako wykładowca w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st w Pabianicach prowadząc klasę fortepianu. Laureatka konkursów międzynarodowych: konkursu pianistycznego Chopin dla najmłodszych w Antoninie (1995r. wyróżnienie), V Konkursu Muzyki XX i XXI wieku w Warszawie (2003r. wyróżnienie). Uczestniczyła w konkursach międzynarodowych: Interpretacji Muzyki Francuskiej (Łódź, 1999r.), VII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej (Warszawa, 2003r.), Chain Concours Moderne (Ryga, 2003r.), Międzynarodowym Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi (2004r., II etap). W roku 2003 otrzymała stypendium im. Leopolda Kronenberga. Występuje z wieloma recitalami jako solistka i kameralistka, m.in. występowała z kwartetem fortepianowym Subito w Filharmonii Narodowej w Warszawie (2004r., Estrada Młodych) oraz w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławkiego. Brała udział w prawykonaniach utworów muzyki najnowszej m.in. na 3 Festiwalu Prawykonań – Polska Muzyka Najnowsza w Katowicach, Sesjach Musica Moderna w Łodzi. Dokonała nagrań archiwalnych dla Programu I Polskiego Radia, Programu II Polskiego Radia oraz Radia Łódź.

Jarosław Lewera – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1999 roku w pracowni prof. Andrzeja Sadowskiego. Ma za sobą dwadzieścia sześć wystaw indywidualnych i uczestnictwo w ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na stanowisku profesora uczelni. Nagradzany i wielokrotny uczestnik konkursów malarskich w Polsce m.in.: 4 Biennale Małych Form Malarskich, Toruń. Triennale Malarstwa- II Ogólnopolski Konkurs im. Mariana Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, Częstochowa. IV Triennale Martwej Natury, Sieradz. III Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego „Jesienne Konfrontacje” BWA Rzeszów. VI Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej, Gdynia. II Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego, Bydgoszcz. Uczestnik wielu plenerów malarskich zarówno krajowych jak i zagranicznych. 

Oferujemy zniżkę 30% dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz dla dzieci poniżej osiemnastego roku życia

Liczba miejsc ograniczona!

Zadzwoń! +48 504 696 038
Napisz! galeria@kliczkow.com.pl
 

Serdecznie zapraszamy do Zamku Kliczków!