Zielone szkoły

Folwark Książęcy położony na dolnym śląsku to doskonałe miejsce na zielone szkoły dla uczniów w różnym wieku. Świetnie nadaje się również na krótsze wycieczki szkolne.

Co jest w tym miejscu tak wyjątkowego?

 

 

Pierwszym, na co warto zwrócić uwagę, jest położenie w samym sercu Borów Dolnośląskich u podnóża pięknego Zamku Kliczków. W pobliżu znajduje się również rzeka Kwisa, a całość jest naprawdę niedaleko Bolesławca, który słynie z ceramiki bolesławieckiej. Folwark może pomieścić 100 osób w różnej wielkości pokojach. Tak więc można zorganizować zielone szkoły dla kilku klas jednocześnie. Dodatkowo na terenie znajduje się również miejsce na ognisko, piec chlebowy oraz suszarnia grzybów. Niewątpliwym plusem tego miejsca jest możliwość obcowania z końmi w Stajni Książęcej oraz przejażdżki wozem czy rajdy konne.

 

 

Jednak to jeszcze nie wszystkie atrakcje.

 

Dzieci mają możliwość korzystania z boiska, wypożyczalni rowerów, kortów tenisowych i basenu. Dodatkowo istnieje możliwość organizacji warsztatów ceramicznych, plastycznych, kulinarnych, zajęć z udziałem rycerzy, ścieżek edukacyjnych, wycieczek krajoznawczych czy wypraw odkrywców.